Messi zmieniony w przerwie meczu! Kolejny słaby występ Argentyńczyka! [WIDEO]

Leo Messi już po pierwszej połowie zakończył hitowy mecz PSG z mistrzem Francji - Lille. Jego zespół przegrywał 0:1, ale po świetnej końcówce wygrał 2:1.

Leo Messi po raz drugi w tym sezonie został zmieniony. W szóstej kolejce w hitowym spotkaniu z Olympique Lyon 2:1 zszedł z boiska w 75. minucie. Gdy Argentyńczyk schodził z boiska, był ewidentnie niepocieszony decyzją szkoleniowca. Messi przy linii bocznej przytulił zmieniającego go kolegę, ale gdy zmierzał na ławkę, zignorował trenera Mauricio Pochettino, który chciał mu podziękować za grę.

Kolejny słaby mecz Messiego

Wydaje się, że teraz podobnego incydentu w szatni nie było. Być może Messi musiał bowiem opuścić boisko ze względów zdrowotnych. Jego występ z Lille był bowiem bardzo niepewny. - Leo miał mały problem z mięśniami, więc na wszelki wypadek ćwiczył indywidualnie. Ocenimy i zobaczymy, czy może wziąć udział w meczu z Lille - mówił Mauricio Pochettino na przedmeczowej konferencji prasowej.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl.

Możliwe jest jednak również, że trener PSG był niezadowolony z postawy byłego gwiazdora Barcelony i zdecydował się, że zastąpi go jego rodak - Mauro Icardi. Messi w pierwszej połowie meczu z Lille grał bowiem słabo. Oddał dwa niecelne strzały. Oprócz tego miał 16 celnych z 19 podań, jeden nieudany drybling i siedem strat. Argentyńczyk cały czas zatem czeka na swojego pierwszego gola i asystę w lidze francuskiej. Zagrał w niej pięć spotkań.

PSG do przerwy w hitowym meczu dwunastej kolejki przegrywał z Lille 0:1. Jedynego gola strzelił z bliska Kanadyjczyk Jonathan David, który wykorzystał podanie tureckiego napastnika Buraka Yilmaza.

Po zmianie stron ekipa z Paryża grała lepiej i potrafiła wygrać. Kwadrans przed końcem wyrównał Marquinhos, który wykorzystał podanie Angela Di Marii i strzałem z woleja pokonał bramkarza. W 88. minucie Argentyńczyk zdobył zwycięskiego gola. Przy jego trafieniu asystę miał Neymar.

PSG umocnił się na prowadzeniu w tabeli. W 12 spotkaniach zdobył 31 punktów. Ma dziesięć punktów przewagi nad Lens, który rozegrał jeden mecz mniej. Lille do lidera traci aż szesnaście punktów i zajmuje dopiero jedenaste miejsce.