Policja wpadła na boisko! Dantejskie sceny. Polak bohaterem derbów [WIDEO]

Zamieszki w przerwie derbowego meczu pomiędzy RC Lens a Lille. Kibice zespołu gości wtargnęli na murawę i ruszyli w kierunku siedzących na trybunach fanów Lille. Spotkanie zostało wznowione z 30-minutowym opóźnieniem. Ostatecznie Lens wygrało 1:0, a bohaterem meczu został Przemysław Frankowski.

Druga połowa derbowego meczu RC Lens - Lille została opóźniona o 30 minut z powodu incydentu, do którego doszło na trybunach. W przerwie meczu kibice gospodarzy wtargnęli na murawę, aby skonfrontować się z kibicami Lille siedzącymi na trybunach Stade Felix Bollaert.

Dantejskie sceny w meczu derbowym we Francji [WIDEO]

Na filmach dokumentujących zdarzenia widać, jak fani RC Lens biegną w kierunku kibiców gości, którzy znajdują się na jednej trybun oddzieleni od reszty stadionu szklanymi barierkami. Ostatecznie do bezpośredniej konfrontacji nie doszło, dzięki szybkiej reakcji służb porządkowych oraz policji. Według informacji francuskich mediów w wyniku zamieszek ranny został jeden kibic oraz funkcjonariusz policji.

Sędzia oraz delegat podjęli decyzję o wznowieniu meczu z blisko 30-minutowymi opóźnieniem, zaznaczając, że w przypadku dalszych incydentów spotkanie zostanie zakończone. Aktualnie trwa jego druga połowa, a wokół trybun ustawieni zostali funkcjonariusze policji w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Ostatecznie RC Lens wygrało 1:0 po trafieniu Przemysław Frankowskiego! Dla Polaka był to pierwszy gol w szóstym meczu ligowym w Lens - oprócz tego ma na koncie trzy asysty.

Dla Lens było to trzecie zwycięstwo w szóstym meczu (w trzech pozostałych klub Frankowskiego remisował) - dzięki czemu zajmuje drugie miejsce w tabeli (prowadzi PSG z kompletem 15 pkt po pięciu meczach). Dużo gorzej radzi sobie Lille: mistrz Francji jest dopiero 13. z 5 pkt (jedno zwycięstwo, dwa remisy i trzy porażki).