Kibice zaatakowali piłkarzy Marsylii! Trzech rannych! Trener chciał się bić! [WIDEO]

Dalszy ciąg skandalu w Ligue 1! Jak podało francuskie radio RMC Sport po tym, jak kibice Nicei wtargnęli na murawę w trakcie meczu z Olympiquem Marsylia, ucierpiało trzech zawodników gości. W szał wpadł także trener Marsylii, Jorge Sampaoli, którego sztab powstrzymywał przed tym, żeby nie wdał się w bójkę z kibicami.

Po 74 minutach gry zespół Nicei prowadził z Marsylią 1:0 po golu Kaspera Dolberga. Przy rzucie rożnym dla gości kibice zaczęli obrzucać różnymi przedmiotami wykonawcę tego stałego fragmentu gry - Dimitriego Payeta. Trafiony butelką Francuz odrzucił ją w trybuny i wówczas wszystko się zaczęło

Zobacz wideo Największe wyzwanie w karierze Roberta Kubicy? "Budzi duży szacunek"

Trzech piłkarzy Marsylii z ranami po starciach z kibicami w meczu z Niceą

Chuligani gospodarzy wtargnęli na murawę. Doszło do starć z zawodnikami oraz sztabami obu drużyn, a spotkanie zostało przerwane. Goście domagają się zakończenia spotkania, co oznaczałoby walkowera na ich korzyść.

Wiemy już, że po starciach z kibicami ucierpiało kilku zawodników. Według francuskiego radia RMC Sport, wśród zawodników Marsylii rany po szarpaninie miało trzech piłkarzy, a wśród nich Matteo Guendouzi i Luan Peres. 

Sampaoli wpadł w furię i chciał się bić z chuliganami. Powstrzymał go jego sztab

Pojawia się też coraz więcej nagrań pokazujących, co dokładnie działo się na boisku. Wśród nich najpopularniejsze są te, gdzie jeden z członków sztabu podbiega pod trybunę stadionu tylko po to, żeby pchnąć jednego z chuliganów Nicei, a także sytuacja z trenerem Marsylii, Jorge Sampaolim

Argentyńczyk był bowiem tak wściekły, że miał ochotę sam rozprawić się z przeciwnikami. W ataku furii już biegł w stronę kilku kibiców, ale został odciągnięty od całego zajścia przez asystentów i swój sztab. 

Co może wydarzyć się w związku ze starciami w trakcie spotkania? Meczu nie dokończono, choć piłkarze Nicei i sędziowie po wszystkim pojawili się jeszcze na boisku. Ustawili tylko piłkę w miejscu, gdzie Marsylia miała wykonać rzut rożny, a następnie zeszli do szatni. Spekuluje się, że możliwy jest walkower dla drużyny pokrzywdzonej, czyli Marsylii, która przegrywała w momencie przewania meczu 0:1. Ale nie pojawiła się jeszcze oficjalna informacja o dograniu końcówki spotkania lub decyzji o rozstrzygnięciu meczu w inny sposób.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.