PSG już ma odpowiedź dla Kyliana Mbappe, który chce przejść do Realu Madryt

PSG nie pozwoli odejść Kylianowi Mbappe do Realu Madryt w tym okienku transferowym - poinformował francuski "RMC Sport". Francuz będzie musiał wypełnić kontrakt do końca i dopiero wtedy będzie mógł spełnić swoje marzenie.

Temat przejścia Kyliana Mbappe do Realu Madryt ciągnie się od wielu miesięcy. Nadal do końca nie wiadomo, jakie plany ma Francuz. Jego umowa z PSG wygasa w czerwcu 2022 roku i Mbappe nadal nie poinformował, czy zamierza ją przedłużyć. Dlatego kibice PSG wygwizdali go podczas pierwszego domowego meczu PSG w Ligue 1.

Zobacz wideo "Jeżeli PSG nie wygra Ligi Mistrzów, to stanie się jeszcze większym memem, niż było"

- Jego przyszłość jest jasna. Sam to powiedział, chciał, żebyśmy mieli konkurencyjny zespół. Cóż, w tej chwili mamy najbardziej konkurencyjny na świecie. Więc teraz nie ma dla niego usprawiedliwienia. Nie ma już żadnej wymówki, żeby zrobić coś innego, niż zostać - tak kilka dni temu Nasser Al-Khelaifi, prezes PSG mówił o przyszłości Kyliana Mbappe.

Nowe informacje po zasłabnięciu Samuela Kalu. Nowe informacje po zasłabnięciu Samuela Kalu. "Trener wpadł w panikę"

Hiszpańskie media są jednak zgodne – Kylian Mbappe jest zdecydowany na transfer do Realu Madryt i zdania nie zmieni. Takie informacje podaje "Marca" oraz "Cadena SER". Hiszpanie twierdzą, że już niedługo Mbappe zakomunikuje prezesowi PSG że nie ma zamiaru przedłużać kontraktu, a jego celem jest dołączenie do Realu Madryt już tego lata.

PSG nie puści Mbappe do Realu Madryt. Będzie konflikt?

Problem w tym, że na takie rozwiązanie PSG godzić się nie musi. Mbappe ma kontrakt z PSG ważny do 2022 roku i jeśli wierzyć doniesieniom francuskich dziennikarzy, będzie musiał go wypełnić do końca. RMC Sport podaje, że PSG nie ma zamiaru puszczać Mbappe do Realu Madryt już tego lata. Z jednej strony, trudno się dziwić działaczom paryskiego klubu – Mbappe to wielka gwiazda, która razem z Neymarem i Messim może dać w końcu paryżanom upragniony triumf w Lidze Mistrzów. Z drugiej strony, Mbappe z pewnością nie będzie zadowolony, że klub trzyma go w zespole wbrew jego woli i rezygnuje z około 120 milionów euro, które Real byłby w stanie zapłacić za Mbappe. Według hiszpańskich dziennikarzy Mbappe nie zamierza się jednak buntować ani opuszczać treningów. Z kolei Real cierpliwie poczeka na Francuza i nie będzie sprowadzał innej gwiazdy w jego miejsce.

Dziennikarz RMC Sport Loic Tanzi oprócz wiadomości o tym, że PSG nie wypuści Mbappe tego lata, podał także informację, że Cristiano Ronaldo aktualnie nie jest rozpatrywany przez klub jako opcja do zastąpienia Francuza, a takie informacje pojawiały się już w mediach.

Właściciel PSG ma nowy cel! Teraz aż trzy kluby we Francji są lepszeWłaściciel PSG ma nowy cel! Teraz aż trzy kluby we Francji są lepsze

Więcej o: