Astronomiczne zarobki Messiego w PSG. Ujawniono szczegóły umowy

We wtorek został potwierdzony jeden z najgłośniejszych transferów ostatnich lat. Leo Messi oficjalnie zakończył przygodę w FC Barcelonie i został nowym zawodnikiem PSG. Do mediów trafiły informacje na temat astronomicznych zarobków, na jakie Argentyńczyk będzie mógł liczyć w stolicy Francji.

Dramatyczna sytuacja finansowa była głównym powodem, dla którego FC Barcelona nie zdołała zatrzymać swojej największej gwiazdy. Gdy pod koniec czerwca wygasał kontrakt Messiego z Barcą, wszyscy, z samym piłkarzem na czele byli przekonani, że prędzej czy później uda się podpisać nową umowę. Tak się jednak nie stało.

Zobacz wideo "Jeżeli PSG nie wygra Ligi Mistrzów, to stanie się jeszcze większym memem, niż było"

Leo Messi otrzymał 40 milionów za podpisanie kontraktu

Po opublikowaniu przez klub oświadczenia w sprawie pożegnania z Argentyńczykiem, momentalnie zaczęło się pojawiać mnóstwo spekulacji na temat jego przyszłości. Zdecydowana większość doniesień sugerowała, że 34-latek będzie kontynuował swoją karierę w stolicy Francji.

Leo MessiTak w Paryżu mieszka Leo Messi! Jedna noc w cenie kawalerki w Polsce

Tak się finalnie stało. We wtorek PSG oficjalnie ogłosiło związanie się z Leo Messim. Dziennikarze "Le Parisien" dotarli do szczegółów umowy pomiędzy oboma stronami, w której zapisano kwotę 40 milionów euro, jaką Argentyńczyk otrzymał za samo podpisanie kontraktu. Na tym jednak astronomiczne sumy się nie kończą.

Kosmiczne zarobki Leo Messiego w Paryżu

Za każdy sezon gry na Parc des Princes były gwiazdor FC Barcelony będzie otrzymywał aż 41 milionów euro netto. Jego umowa z klubem jest ważna przez dwa lata, co oznacza, że zarobi w tym czasie 82 miliony euro. W kontrakcie zapisano ponadto możliwość przedłużenia go o kolejny rok, a także informację o premii w wysokości 10 milionów euro za zdobycie Złotej Piłki i wygranie Ligi Mistrzów.

Jak wyliczyli dziennikarze francuskiego dziennika, jeżeli Argentyńczyk wypełni swoją umowę i skorzysta z opcji jej przedłużenia, łącznie zarobi około 160-170 milionów euro. W ten sposób bezsprzecznie stanie się najlepiej zarabiającym piłkarzem w zespole. Do tej pory najwyższą pensję pobierał Neymar, wynoszącą 36 milionów euro.

Leo Messi przerywa milczenie ws. odejścia. Leo Messi przerywa milczenie ws. odejścia. "Nie mogę uwierzyć"

Tak olbrzymie kwoty związane ze sprowadzeniem Argentyńczyka sprokurowały mnóstwo wątpliwości na temat zasad Financial Fair Play wobec paryskiego klubu. Szef PSG Nasser Al-Khelaifi powiedział, że nie ma się czym martwić. - Zawsze szanowaliśmy zasady finansowego fair play. Sprawdziliśmy wszystko z naszymi księgowymi. Wiedzieliśmy, że możemy podpisać kontrakt z Messim - oświadczył.

Więcej o: