Leo Messi przerywa milczenie ws. odejścia. "Nie mogę uwierzyć"

- Miałem problemy ze snem, czułem niepokój. Po ogłoszeniu przez klub, że nie mogę zostać, nie wiedziałem, co mam robić - tak rozstanie z FC Barceloną wspomina Leo Messi.

We wtorek Lionel Messi oficjalnie został zawodnikiem Paris Saint Germain. Argentyńczyk podpisał z wicemistrzami Francji dwuletni kontrakt. W czwartek najlepszy zawodnik świata rozstał się z FC Barceloną, w której spędził całą dotychczasową karierę.

Zobacz wideo "Jeżeli PSG nie wygra Ligi Mistrzów, to stanie się jeszcze większym memem, niż było"

Na środowej konferencji prasowej Messi odniósł się do trudów związanych z opuszczeniem Barcelony. - Wszystko, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dni, było dla mnie bardzo trudne. Wszystko potoczyło się bardzo szybko i towarzyszyły temu ogromne emocje. Wciąż nie mogę uwierzyć w to, co przeżyłem i osiągnąłem w Barcelonie, ale byłem już zniecierpliwiony. Teraz ja i moja rodzina jesteśmy szczęśliwi w nowym miejscu - powiedział Messi.

Kosmos! Cristiano Ronaldo też może trafić do PSG! Kosmos! Cristiano Ronaldo też może trafić do PSG! "Decyzja została już podjęta"

Messi: Miałem problemy ze snem, czułem niepokój

O swoich rozterkach i trudnym czasie związanym z odejściem z Barcelony Messi opowiedział też w wywiadzie dla BBC. - O decyzji klubu poinformował mnie tata. Następnie informację musiałem przekazać mojej żonie, a później dzieciom. Jeszcze w grudniu mówiliśmy im, że zostajemy w Barcelonie. Wiemy, że oni też to przeżyli, a zwłaszcza Thiago. Na szczęście dzieci szybko się adaptują. To była najlepsza decyzja dla całej naszej rodziny - powiedział Messi w rozmowie z Guillemem Balaguem.

I dodał: Nie byłem przygotowany na zmianę klubu. Nie wiedziałem, gdzie iść. Każda zmiana wprowadza zamieszanie. Musiałem porozmawiać z kilkoma osobami. Rozmowy z PSG przebiegły bez problemu. Zacząłem się skupiać na przyszłości i tym, co nadchodzi. To jest dla mnie nowe doświadczenie.

- Miałem problemy ze snem, czułem niepokój. Po ogłoszeniu przez klub, że nie mogę zostać, nie wiedziałem, co mam robić - ujawnił Messi.

Portugalczyk namawia Ronaldo na transfer do Francji. Rozbrajająca odpowiedźPortugalczyk namawia Ronaldo na transfer do Francji. Rozbrajająca odpowiedź

Argentyńczyk zagrał w FC Barcelonie 778 meczów, w których strzelił 672 gole. Messi 10 razy zdobył mistrzostwo Hiszpanii, siedmiokrotnie puchar kraju, ośmiokrotnie superpuchar i czterokrotnie Ligę Mistrzów. W trakcie gry w klubie Messi sześciokrotnie zdobył Złotą Piłkę dla najlepszego zawodnika roku.

Więcej o: