Reprezentant Polski blisko powrotu do Europy! 3 miliony euro

Przemysław Frankowski wróci do Europy? Według dziennikarza "Sun-Times Sports", Briana Sandalowa, reprezentant Polski jest bliski transferu do francuskiego RC Lens! Sport.pl udało się potwierdzić tę informację. Z tego powodu Frankowskiego zabrakło w kadrze meczowej Chicago Fire na mecz z New York City (0:0).

Władze Chicago Fire mają negocjować szczegóły transferu Przemysława Frankowskiego z RC Lens. Klubu, który w sezonie 2021/2022 będzie występował na poziomie francuskiej Ligue 1. Brian Sandalow informuje, że do uzgodnienia pozostały tylko szczegóły, a jego "struktura jest już gotowa". Nie wiadomo jeszcze na jakich dokładnie warunkach reprezentant Polski miałby przenieść się do Francji.

Zobacz wideo Nowicki zdobył złoto i wyszedł z cienia Fajdka. "To był dla niego konkurs-marzenie"

Sport.pl udało się potwierdzić te doniesienia. Reprezentant Polski faktycznie jest bliski transferu do Lens. Z tego powodu też znalazł się poza kadrą na środowy mecz MLS Chicago Fire - New York City (0:0). RC Lens jest siódmym zespołem ostatniego sezonu Ligue 1, któremu zabrakło zaledwie punktu do tego, aby awansować do europejskich pucharów. 

Zaskakujący transfer Frankowskiego

Nie podano także długości kontraktu piłkarza z RC Lens. Dziennikarz podkreśla, że umowa zawarta między klubami nie jest w swojej ostatecznej wersji, jednak wszystko wskazuje na to, że zostanie ona dopięta w odpowiednim terminie. "Ten ruch pokazuje, że zawodnicy mogą przyjeżdżać do Chicago, rozwijać się i przenosić do 5 najlepszych lig na świecie. Jest to dobry punkt sprzedaży dla Fire, aby przyciągnąć przyszłych graczy" - czytamy na Twitterze. 

Nie znamy szczegółów, choć zdaniem mediów Chicago Fire miałoby otrzymać kwotę co najmniej dwukrotnie większą od tej, którą klub zapłacić za kupno Frankowskiego. Przypomnijmy więc, że 26-latek dołączył do Major League Soccer w styczniu 2019 roku za 1,5 miliona euro, a teraz Chicago Fire prawdopodobnie otrzyma od Lens za Frankowskiego około 3 milionów euro. 

Ben Whittaker (Wielka Brytania) podczas ceremonii medalowej na IO w Tokio 2020. Źródło: EurosportWielkie kontrowersje na podium IO. "Schował medal i patrzył w ziemię"

Przemysław Frankowski w Chicago Fire rozegrał 64 mecze, w których strzelił 10 goli i zdobył tyle samo asyst. Kontrakt piłkarza z klubem wygasa z końcem grudnia 2022 roku. Jest to data szczególna, ponieważ amerykańska liga rozgrywana jest w ciągu jednego roku kalendarzowego. W międzyczasie skrzydłowy otrzymał powołanie od selekcjonera Paulo Sousy na Euro 2020, gdzie wystąpił we wszystkich trzech spotkaniach - ze Słowacją (1:2), Hiszpanią (1:1) oraz Szwecją (2:3). Łącznie w reprezentacji Polski zagrał już w 15 meczach, w których strzelił 1 gola. 

Więcej o: