Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: Znana przyszłość Arkadiusza Milika. Nie ma żadnych wątpliwości

Saga transferowa z udziałem Arkadiusza Milika wydaje się być zakończona. Reprezentant Polski nie zmieni klubu w najbliższym oknie transferowym i będzie występował w Olympique Marsylii - informuje regionalna gazeta "La Nuova Sardegna".

Arkadiusz Milik od początku lipca tego roku jest pełnoprawnym piłkarzem Olympique Marsylii. Zespół z Francji wykupił napastnika za osiem milionów euro z Napoli i podpisał z nim kontrakt ważny do końca czerwca 2024 roku. Reprezentant Polski cieszył się zainteresowaniem wielu klubów z czołowych europejskich lig (m.in. Juventus oraz Atletico Madryt). Wiele wskazuje na to, że przyszłość Milika jest już przesądzona.

Zobacz wideo Arkadiusz Milik fanem golfa? Trafił!

Media: Arkadiusz Milik zostanie w Olympique Marsylii. Klub ma jednak mu ściągnąć konkurenta

Jak informuje regionalna gazeta "La Nuova Sardegna", Arkadiusz Milik zdecydował się pozostać w Olympique Marsylii prowadzonej przez Jorge Sampaoliego. Tym samym włoskie media potwierdziły informacje pojawiające się w gazecie "L’Equipe", która powołała się na słowa jednego z krewnych Milika. "Arek jest bardzo szczęśliwy w Marsylii. Nie ma możliwości, aby opuścił klub" – powiedział członek rodziny Polaka.

Gazeta wydawana na Sardynii podaje, że trener Jorge Sampaoli osobiście poprosił właścicieli OM, aby sprowadzić Giovanniego Simeone z Cagliari. Decyzja Milika sprawia, że cała transakcja może zostać opóźniona, ale niewykluczone, że finalnie dojdzie do skutku. Najbliższy tydzień ma być decydujący w kwestii transferu Simeone. W przypadku jego finalizacji gracz Cagliari będzie drugim konkurentem Milika w walce o podstawowy skład – obok Dario Benedetto.

Arkadiusz Milik zagrał w 16 spotkaniach w minionym sezonie w barwach Olympique Marsylii, licząc wszystkie rozgrywki. Reprezentant Polski zdobył w nich dziesięć bramek i zanotował jedną asystę. Napastnik był ex-aequo najlepszym strzelcem Les Olympiens wraz z Dimitrim Payetem.

Więcej o: