Sergio Ramos zaoferowany nowemu klubowi. Grałby z kolegami z Realu Madryt

Sergio Ramos z końcem czerwca tego roku przestanie być zawodnikiem Realu Madryt. Obrońca został zaoferowany Paris Saint-Germain, a Mauricio Pochettino jest zwolennikiem takiego transferu - informuje madrycki dziennik "AS".

W miniony czwartek odbyła się ceremonia pożegnalna z udziałem Sergio Ramosa. Hiszpan bronił barw Królewskich w latach 2005-2021 i łącznie zagrał 671 oficjalnych spotkań dla zespołu ze stolicy Hiszpanii. W ostatnich miesiącach zawodnik negocjował nową umowę z Realem Madryt – klub oferował roczną umowę na tych samych warunkach finansowych, natomiast Ramosowi zależało na dwuletnim kontrakcie. Kiedy Hiszpan przyjął ofertę, okazała się, że ona jest już nieaktualna.

Zobacz wideo Pandemia zmieniła finanse największych klubów świata. Tylko dwaj giganci skończyli rok 2020 z jakimkolwiek zyskiem netto [Studio Biznes]

Media: Sergio Ramos zaoferowany PSG. Może znów zagrać z Keylorem Navasem i Angelem Di Marią

Jak informuje madrycki dziennik "AS", Sergio Ramos został zaoferowany Paris Saint-Germain, a agencie zawodnika przekazali informację, że jest on zainteresowany grą w klubie ze stolicy Francji. Paryżanie szukają następcy Thiago Silvy, a sam Ramos docenia fakt, że trener Mauricio Pochettino jest hiszpańskojęzyczny. Piłkarzowi zależy na podpisaniu dwu lub trzyletniego kontraktu, natomiast wynagrodzenie nie gra kluczowej roli.

Przy finalizacji takiego transferu na korzyść Ramosa przemawia fakt, że Madryt i Paryż dzieli nieco ponad godzina lotu. Dodatkowo we Francji jest bardzo dobra sytuacja podatkowa. 30 procent pensji netto pracownika spoza tego kraju podlega premii impatriacyjnej, która pozwala klubowi zaoszczędzić kilka milionów w pensji brutto. W nowym klubie Ramos spotkałby się z byłymi znajomymi z Realu Madryt – Keylorem Navasem i Angelem Di Marią – ale też grupą Hiszpanów, takich jak Ander Herrera czy Pablo Sarabia.

Sergio Ramos zagrał w 21 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach w minionym sezonie. Defensor zdobył w nich cztery bramki oraz zanotował jedną asystę. Ramos także nie został powołany do reprezentacji Hiszpanii na trwające Euro 2020 przez selekcjonera Luisa Enrique.

Więcej o: