Francuzi potwierdzają: Mauricio Pochettino chce odejść z PSG

Mauricio Pochettino przekazał prezydentowi Paris-Saint Germain Nasserowi Al-Khelaifiemu i dyrektorowi sportowemu klubu Leonardo, że chce odejść z klubu - donosi dziennik "Liberation", potwierdzając tym samym plotki sprzed kilku dni.

Choć Mauricio Pochettino pracuje w PSG od stycznia 2021 roku, to wszystko wskazuje na to, że jego pobyt w paryskim klubie zmierza ku końcowi. Od kilku dni w mediach czytamy pogłoski o tym, że Argentyńczyk chce odejść z klubu, a głównym powodem są złe relacje z dyrektorem sportowym PSG Leonardo. 

Zobacz wideo Lewandowski największym pechowcem Ligi Mistrzów?

Francuskie media potwierdzają: Pochettino chce odejść z PSG 

Francuski dziennik "Liberation" potwierdza, że Mauricio Pochettino miał oficjalnie przekazać prezydentowi Paris-Saint Germain Nasserowi Al-Khelaifiemu i dyrektorowi sportowemu klubu Leonardo, że chce odejść z klubu. Na razie nie wiadomo, jak władze francuskiego klubu podejdą do takie decyzji Argentyńczyka, który w klubie pracuje od 2 stycznia 2021 roku. 

Półroczny pobyt szkoleniowca PSG nie jest zbyt udany także pod względem wyników. Choć prowadzony przez Pochettino zespół zdobył Puchar i Superpuchar Francji, to w Ligue 1 lepsze było Lille. Po raz ostatni paryski klub stracił tytuł w sezonie 2016/2017. W Lidze Mistrzów PSG doszło do półfinału, pokonując po drodze m.in. Bayernu Monachium, ale lepszy okazał się Manchester City (1:2 i 0:2).

Krzysztof Piątek opublikował zdjęcie. Krzysztof Piątek opublikował zdjęcie. "Coraz silniejszy"

W przypadku ewentualnego odejścia Pochettino prawdopodobnie długo nie pozostanie bezrobotny. Wcześniej mówiło się, że może trafić do Realu Madryt, ale w tym klubie nowym szkoleniowcem został Carlo Ancelotti. Inną sugerowaną opcją jest powrót do Tottenhamu, który aktualnie jest prowadzony przez tymczasowego szkoleniowca Ryana Masona. 

Gol dla Polski przeciwko Rosji. Podania Mateusza Klicha (po lewej) i Przemysława Frankowskiego (po prawej)Dwa kluczowe momenty! Tak Jakub Świerczok strzelił gola w meczu Polska - Rosja [WIDEO]

Więcej o: