Olympique Marsylia szuka wzmocnień. Klub Milika jest gotów wydać miliony

Olympique Marsylia po nie najlepszym sezonie planuje latem poważnie wzmocnić swoją kadrę. Jak informuje "Globo Esporte" nowym zawodnikiem francuskiego klubu zostanie Brazylijczyk Gerson.

Olympique Marsylia ma za sobą niezwykle trudny sezon. W klubie z południa Francji wiele się w ostatnich miesiącach wydarzyło. Z powodu kiepskich wyników zespołu w styczniu kibice napadli na ośrodek treningowy. Po tych wydarzeniach z klubu odszedł trener Andre Villas-Boas, który na jednej z konferencji prasowych oficjalnie sam przyznawał, że nie chce być już dłużej w klubie. Zastąpił go Jorge Sampaoli, któremu udało się ostatecznie wprowadzić zespół do Ligi Europy. Duży udział miał przy tym także reprezentant Polski Arkadiusz Milik, który trafił do klubu w styczniu. 

Zobacz wideo Arkadiusz Milik fanem golfa? Trafił!

Pomocnik z Brazylii będzie nowym klubowym kolegą Milika. Transfer za 25 milionów euro

Przed kolejnym sezonem władze Olympique Marsylia chcą wzmocnić drużynę, aby ta mogła nawiązać walkę z czołówką i zajść jak najdalej w europejskich pucharach. Jak informuje "Globo Esporte" pierwszym nowym nabytkiem francuskiego klubu ma być Brazylijczyk Gerson. Transakcja ma zostać dopięta w ciągu kilku następnych dni, a Marsylia zapłaci za pomocnika Flamengo około 25 milionów euro. Kwota ta może jednak być ostatecznie wyższa, ponieważ obecny pracodawca 24-latka chce zapewnić sobie 20-25 procent od przyszłej sprzedaży zawodnika. Kontrakt ma zostać podpisany do 30 czerwca 2026 roku. 

Dla Gersona byłoby to już drugie podejście do gry w Europie. 24-latek jest wychowankiem Fluminense, ale jako 19-latek przeniósł się do AS Romy. W klubie ze stolicy Włoch nie udało mu się jednak zaistnieć. W ciągu trzech lat pobytu udało mu się rozegrać zaledwie 42 spotkania, w których zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę. Sezon 2018/2019 spędził natomiast na wypożyczeniu we Fiorentinie, gdzie radził sobie bardzo dobrze.

Po rocznym pobycie we Florencji Gerson postanowił niespodziewanie wrócić do ojczyzny, gdzie rozpoczął grę dla Flamengo. W klubie z Rio de Janeiro rozegrał 98 spotkań, w których zdobył 6 bramek i zaliczył 10 asyst. Zdobył także między innymi mistrzostwo Brazylii i Copa Libertadores

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.