Media: Pochettino chce odejść z PSG. Poprosił władze o rozwiązanie kontraktu

Mauricio Pochettino chce odejść z Paris Saint-Germain na rok przed wygaśnięciem kontraktu. Argentyńczyk poprosił władze klubu o zgodę na przedwczesne zakończenie współpracy. Sytuację szkoleniowca obserwuje Real Madryt oraz Tottenham - informuje portal Goal.com.

W miniony czwartek media w Hiszpanii i Anglii informowały, że Mauricio Pochettino ma oferty z dwóch topowych klubów – mowa o Tottenhamie oraz Realu Madryt. W Londynie Argentyńczyk zostałby następcą Jose Mourinho, natomiast w stolicy Hiszpanii miałby zastąpić Zinedine’a Zidane’a. Według ostatnich doniesień szkoleniowiec pracuje nad tym, aby mieć wolną rękę w kwestii wyboru nowego miejsca pracy.

Zobacz wideo Pandemia zmieniła finanse największych klubów świata. Tylko dwaj giganci skończyli rok 2020 z jakimkolwiek zyskiem netto [Studio Biznes]

Mauricio Pochettino chce odejść z Paris Saint-Germain. Trener poprosił władze klubu o rozwiązanie kontraktu

Jak podaje portal Goal.com, Mauricio Pochettino poprosił władze Paris Saint-Germain o rozwiązanie obowiązującego kontraktu. Na ten moment nie wiadomo, jak paryżanie podejdą do prośby trenera, natomiast Argentyńczyk finalnie uszanuje każdą decyzję i jest gotów wypełnić, ważny do końca czerwca przyszłego roku, kontrakt. Na niekorzyść dla PSG przemawia fakt, że relacje Pochettino z dyrektorem sportowym Leonardo są dalekie od ideału.

W grze o szkoleniowca są dwa kluby – Real Madryt oraz Tottenham. Mauricio Pochettino jest priorytetem dla Los Blancos po odejściu Zinedine’a Zidane’a, natomiast ma też przygotowane alternatywy – mowa o Antonio Conte oraz Raulu Gonzalezie. Z kolei Tottenham kusi Argentyńczyka wizją długofalowego projektu i większą rolą w kwestii transferów. Pochettino pracował w Londynie w latach 2014-2019.

Mauricio Pochettino objął drużynę PSG w styczniu tego roku, zastępując na stanowisku trenera Thomasa Tuchela. Argentyńczyk poprowadził pierwszy zespół w 34 meczach, w których osiągnął średnią 2,21 punktu na mecz. Paryżanie pod jego wodzą zajęli drugie miejsce w lidze ze stratą punktu do Lille, ale też wygrali Puchar i Superpuchar Francji.

Więcej o: