Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Francuzi zainscenizowali pogrzeb Waldemara Kity. "Nie chcemy ciebie"

Kibice Nantes są wściekli. Właśnie zainscenizowali "pogrzeb" Waldemara Kity, właściciela klubu, który może spaść do drugiej ligi.

To był ciekawy sezon w Ligue 1. Lille po raz czwarty w historii zdobyło mistrzostwo Francji. To ich pierwszy mistrzowski tytuł od dziesięciu lat. Paris Saint-Germain zostało wicemistrzem. Trzecie miejsce przypadło AS Monaco. Dużo działo się też w dolnej części tabeli. Już od wielu tygodni było wiadomo, że z Ligue 1 pożegnają się Nimes i Dijon, jednak wciąż kilka drużyn zamieszanych było w walkę o uniknięcie miejsca barażowego. Przed ostatnią serią spotkań zajmowało je Nantes. 

Po porażce Brestu z PSG Nantes zależało tylko od siebie (komplet zwycięstw gwarantowałby utrzymanie), ale po czterech kolejnych wygranych w decydującym momencie przegrało z Montpellier 1:2. To sprawia, że klub, którego właścicielem jest Waldemar Kita, o pozostanie w Ligue 1 powalczy w barażach z trzecim zespołem drugiej ligi - Toulouse FC. Kibice Nantes są wściekli.

Zobacz wideo Wojciech Szczęsny zaliczył asystę w meczu z Bologną [ELEVEN SPORTS]

Milik strzelił gola po ostatnim gwizdku. Polak przeszedł do historii [WIDEO]Milik strzelił gola po ostatnim gwizdku. Polak przeszedł do historii [WIDEO]

Najpierw tysiące kibiców Nantes protestowało przed ostatnią kolejką. Nosili transparenty z takimi hasłami jak: "Nie chcemy cię" czy "Oddaj nam FC Nantes". Ale nie tylko to spotkało polskiego prezesa. Kibice zainscenizowali "pogrzeb" Kity. Wykopali dół, gdzie położyli trumnę z napisem "FC Kita".

Liga Konferencji Europy - na czym polegają nowe rozgrywki UEFA? Trzy polskie klubyLiga Konferencji Europy - na czym polegają nowe rozgrywki UEFA? Trzy polskie kluby

Kita sprzeda klub?

Polak kupił francuski klub w 2007 roku. Jego konflikt z kibicami trwa już od dawna. Od co najmniej dwóch lat myśli o sprzedaży Nantes. Za jego rządów klub dwukrotnie spadł. Teraz może znowu trafić do Ligue 2.

Wiadomo, ile mogą zarobić polskie kluby w eliminacjach Ligi Konferencji UEFAWiadomo, ile mogą zarobić polskie kluby w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA