Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"France Football" pisze o "monumentalnym" Miliku. Francuzi wychwalają Polaka

Francuskie media pochwaliły Arkadiusza Milka za występ w meczu z Angers, w którym Polak zaliczył hattricka. Noty dla piłkarza zaczynają się od ósemki w górę w 10-stopniowej skali, a "France Football" określiła go mianem "monumentalnego".

Olympique Marsylia wygrał 3:2 z Angers w meczu 37. kolejki Ligue 1 i zapewnił sobie występy w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Ważne zwycięstwo to przede wszystkim zasługa Arkadiusza Milika, który zaliczył hattricka. Polak wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie gry przy wyniku 2:2.

Zobacz wideo Polska nie powinna grać trzema napastnikami? "Bardziej sobie przeszkadzaliśmy niż pomagaliśmy"

Milik wychwalany przez francuskie media. Świetne noty Polaka za ostatni występ w meczu z Angers

Wybitny występ został doceniony przez francuskie media, które nie mogą nachwalić Polaka. Noty za mecz również są jednoznaczne i zaczynają się od ósemki w górę. Portal maxifoot.fr wybrał go zawodnikiem meczu, przyznając mu notę 8,5 (w skali 1-10). "Prawdziwie skuteczny i jak zwykle interesujący w grze kombinacyjnej" - podsumowano jego występ. Identyczną notę przyznał mu serwis lephoceen.fr. 

Arkadiusz Milik z hattrikiem w Ligue 1 i piłką na pamiątkę"Wielki Milik" wprowadził Marsylię do Europy! Błagalne apele. "Zostań!"

Milik został doceniony także przez lokalny dziennik "Ouest France", który ocenił występ na 9/10 i uhonorował mianem zawodnika meczu. "Milik był nie do zatrzymania dla obrony gości. Ta widziała zwykle jego plecy. To silny punkt Marsylii ery Sampaolego" - czytamy w gazecie. Nieco surowiej (8/10) napastnik został oceniony przez L'Equipe, które napisało, że Milik "widział potrójnie". Dla porównania reszta zespołu otrzymał średnią notę 5,6. "France Football" napisał z kolei o "monumentalnym Miliku".

Arkadiusz Milik wszedł z buta do Ligue 1. Zawstydził kolegów i gwiazdę PSGArkadiusz Milik wszedł z buta do Ligue 1. Zawstydził kolegów i gwiazdę PSG

Hattrick w meczu z Angers został zauważony nie tylko przez francuskie media, ale także ogólnoświatowe serwisy sportowe. Whoscored.com przyznał piłkarzowi ocenę 8,94, zaś sofascore.com - 9,2 (średnia reszty drużyny wyniosła 7,2). 

Arkadiusz Milik ma w tym sezonie osiem goli strzelonych w barwach OM w lidze. Mimo że Polak trafił do klubu w połowie sezonu, jest jego najlepszym strzelcem.