Arkadiusz Milik trafia po raz szósty, siódmy i ósmy! Koncert Polaka [WIDEO]

Arkadiusz Milik strzelił hat-tricka w meczu Marsylii z Angers (3:2)! Polak ma już osiem goli na koncie w tym sezonie francuskiej Ligue 1, a jego zespół praktycznie zagwarantował sobie udział w kolejnej edycji Ligi Europy.

Arkadiusz Milik po dwóch spotkaniach bez strzelonej bramki chciał się przełamać. Okazja do tego świetna - spotkanie z Angers, zajmującym 12. miejsce w ligowej tabeli. Bramki Milika są ważne także z innego powodu - Marsylia walczy o prawo gry w Lidze Europy. Na dwie kolejki przed końcem zespół Polaka zajmował piąte miejsce spełniające ten cel, ale miał tyle samo punktów co Lens.

Arkadiusz Milik z kolejnym golem w Ligue 1!

I Polak swoje zadanie wypełnił znakomicie. Już w dziewiątej minucie Milik wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Lirola dośrodkował piłkę w pole karne, ta spadła idealnie na głowę Milika, który z kilku metrów bez trudu pokonał Bernardoniego.

Arkadiusz Milik mógł strzelić także swojego drugiego gola. W 32. minucie pokonał bramkarza rywali, ale po analizie VAR gol został anulowany z powodu pozycji spalonego. W samej końcówce pierwszej połowy strzał Polaka w doskonałej sytuacji obronił Bernardoni. W 48. minucie Milik strzelił drugiego gola, gdy z pełnym spokojem pokonał bramkarza gości strzałem z pola karnego.

Marsylia straciła dwubramkowe prowadzenie, ale w 95. minucie dostała rzut karny, do którego podszedł Milik i pokonał bramkarza rywali!

Arkadiusz Milik ma na koncie już osiem goli w tym sezonie Ligue 1. Polak dołączył do Marsylii w zimowym okienku transferowym na wypożyczenie i doskonale wykorzystuje swoją okazję do odbudowania formy i włączenia się do walki o miejsce w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. Na kolejkę przed końcem sezonu Marsylia zajmuje piąte miejsce z 59 pkt i niemal na pewno zagra w Lidze Europy - ma trzy punkty przewagi nad szóstym Lens i zdecydowanie lepszy bilans bramkowy.

Liderem jest Lille, które ma 80 pkt i do zapewnienia sobie mistrzostwa potrzebuje pokonać w ostatniej kolejce na wyjeździe Angers. Drugie jest PSG z 79 pkt, które zagra na wyjeździe z Brestem. O trzecie miejsce - premiowane grą w eliminacjach Ligi Mistrzów - walczą Monaco (77 pkt) i Lyon (76 pkt).