Niesamowita bramka w hicie Ligue 1! "Powinna być pokazywana w Luwrze" [WIDEO]

- Ta bramka powinna być pokazywana w Luwrze - ekscytował się Jakub Ostrowski, komentator Eleven Sports. I trudno mu się dziwić, bo Burak Yilmaz, napastnik Lille, popisał się genialnym uderzeniem z dystansu.

Burak Yilmaz to bohater ostatnich tygodni. Pod koniec kwietnia turecki napastnik uratował Lille, które przegrywało 0:2, ale odrobiło straty i wygrało 3:2, m.in. dzięki dwóm pięknym golom Buraka. W piątkowym starciu z Lens 35-letni snajper znowu dał o sobie znać. Tym razem strzelanie zaczął już w 4. minucie, gdy pewnie wykorzystał rzut karny.

Ale Burak odpalił prawdziwą bombę w 40. minucie, gdy huknął nie do obrony w samo okienko. Zresztą, sami zobaczcie:

Dla Yilmaza była to już 15. bramka w sezonie. Przypomnijmy, że do Lille trafi latem za darmo, po tym jak wygasł jego kontrakt z Besiktasem. Ale wróćmy do meczu. Lens kończyło pierwszą połowę w dziesiątkę, bo dwie żółte kartki obejrzał Clement Michelin.

Po godzinie gry było już 3:0. Wynik podwyższył Jonathan David, 21-letni napastnik.

Sytuacja w tabeli

Po 36 kolejkach Lille jest liderem Ligue 1 i ma 79 punktów, czyli o cztery więcej niż Paris Saint Germain, które w niedzielę zmierzy się z Rennes. Podium zamyka Monaco (71 pkt). Lens spadło na szóste miejsce. Na piątym miejscu jest Olympique Marsylia, gdzie gra Arkadiusz Milik.