Francuskie media surowe dla Arkadiusza Milika i jego drużyny! "To za mało"

Arkadiusz Milik nie zebrał dobrych ocen po meczu, w którym Olympique Marsylia zremisował z RC Strasbourg 1:1. Pocieszeniem dla Polaka może być fakt, że cały zespół zagrał kiepskie spotkanie i oceny Milika nie odbiegały od średniej drużyny.

Olympique Marsylia walczy o zajęcie piątego miejsca w Ligue 1, które daje prawo gry w Lidze Europy. Marsylczycy stracili jednak punkty w piątek w meczu z 15. w tabeli Strasbourgiem. W pierwszej połowie nie padły gole. Przewagę miał Olympique, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Gole padły w drugiej połowie. W 74. minucie na prowadzenie wyszedł Strasbourg po golu Dimitriego Lienarda, ale Olympique wywalczył jeden punkt, bo wyrównanie w 86. minucie dał im Dario Benedetto.

Piłkarze Olympique'u stracili tym samym ważne punkty w kontekście walki o pierwszą piątkę. Ich noty we francuskich mediach nie mogły być więc wysokie. Dziennikarze krytycznie podeszli również do występu Arkadiusza Milika.

Kraków, turniej finałowy Pucharu Polski. Mecz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski WęgielNajwiększa broń Zaksy i nowy as Heynena. "Ma wszystko, żeby być wśród najlepszych na świecie"

Kiepski występ Arkadiusza Milika w Ligue 1. "Nie najlepszy mecz"

Portal footmercato.net wystawił Polakowi notę 4 w dziesięciostopniowej skali. - Polski napastnik miał trudności, żeby pokazać się w pierwszej połowie. Miał 22 kontakty z piłką i zero strzałów na bramkę. Pierwszą szansę miał w 68. minucie, ale jego próba była za słaba, żeby zaskoczyć bramkarza. Grając przeciwko Mitroviciowi, Dijku i Kone miał trudności, żeby wygrać pojedynek w powietrzu. Nie najlepszy mecz Milika, tak jak całego zespołu – napisano w uzasadnieniu. Taką samą ocenę Milik otrzymał od dziennikarzy serwisu footballclubdemarseille.fr. - Milik będzie musiał pokazać więcej, jeżeli chce z zespołem osiągnąć podium w następnym sezonie. Na boisku próbował, ale nie mógł wygrać pojedynku główkowego. Pokazał kilka ciekawych zagrań, ale to za mało. Mecz bez magii – napisano w artykule.

Milik został oceniony minimalnie lepiej przez portal maxifoot.fr. Dziennikarze wystawili mu notę 4,5 argumentując, że "koledzy mu nie pomagali". Jeszcze lepiej Milika ocenił serwis madeinfoot.ouest-france.fr, który wystawił mu notę 5, tak samo jak coeurmarseillais.fr, którego dziennikarze napisali, że Milik "próbował, ale był dobrze pilnowany przez obrońców".

Debel Iga Świątek - Bethanie Mattek-SandsIga Świątek zwycięska też w deblu. Po pasjonującym meczu

Olympique Marsylia zajmuje szóste miejsce w tabeli Ligue 1 i ma tyle samo punktów co piąte Lens, ale zespół Milika ma jeden mecz rozegrany więcej. Do końca sezonu Olympique rozegra jeszcze trzy mecze. Najbliższy 9 maja z Saint-Etienne.