Arkadiusz Milik z kolejnym golem w Ligue 1! Poszedł jak dzik [WIDEO]

Arkadiusz Milik strzelił swoją piątą bramkę we francuskiej Ligue 1 w tym sezonie. Polski napastnik trafił do siatki w 45. minucie piątkowego spotkania wyjazdowego Olympique Marsylia z Reims. Jego drużyna zwyciężyła 3:1, odnosząc pierwsze zwycięstwo wyjazdowe od grudnia!

W doliczonym czasie pierwszej połowy były zawodnik Napoli wykorzystał znakomite dogranie ze skrzydła Dimitriego Payeta. Polak popisał się kapitalnym sprintem od linii pola karnego, wyminął obrońcę i na wślizgu wpakował piłkę do siatki. Zapewnił tym samym OM prowadzenie do przerwy 2:1. Wcześniej do bramki rywala trafił sam Payet, który szybko odpowiedział na gola dla gospodarzy autorstwa Nathanaela Mbuku.

Dla Arkadiusza Milika, który do Olympique'u Marsylia trafił w styczniu tego roku z Napoli, jest to piąty gol w lidze francuskiej. Do tego 27-letni napastnik dołożył także jednego gola w meczu Pucharu Francji. Jak zauważył oficjalny profil OM na Twitterze, Milik swoje wszystkie ligowe gole strzelał w końcówkach pierwszej połowy - od 43. minuty. "Koniec pierwszej połowy? To jest jego czas!" - napisano.

Po zmianie stron wynik na 3:1 dla Marsylii podwyższył swoim drugim golem Dimitri Payet. W końcówce blisko kolejnego trafienia był także Milik. Polak skutecznie dobił uderzenie głową Payeta, ale jak się okazało, był na minimalnym spalonym.

Olympique Marsylia wygrała na wyjeździe ze Stade de Reims 3:1, odnosząc pierwsze zwycięstwo na boisku rywala od grudnia 2020 roku. Dzięki temu zwycięstwo OM przynajmniej do niedzieli awansowała na piąte miejsce w tabeli Ligue 1