Arkadiusz Milik ośmieszył obrońcę, ale eksperci zwrócili uwagę na coś innego. Wielka zmiana!

Arkadiusz Milik wystąpił w ligowym spotkaniu z Dijon w butach Puma Future Z. To może oznaczać, że kontrakt Polaka z Nike wygasł i wkrótce zwiąże się kontraktem z niemiecką firmą - informuje portal "FootyHeadlines.com".

W ostatnich tygodniach doszło do wielu zmian, zarówno w życiu prywatnym, jak i służbowym, u Arkadiusza Milika. Od stycznia tego roku Polak z powodzeniem występuje w Olympique Marsylii na zasadzie wypożyczenia z Napoli i rozstał się z dotychczasową partnerką, Jessiką Ziółek. Portal "FootyHeadlines.com" zauważył, że doszło także do jednej zmiany – na szczeblu sponsorskim.

Zobacz wideo Asysta Piotra Zielińskiego w meczu z Sampdorią [ELEVEN SPORTS]

Milik jak Lewandowski – zaczął występować w butach Pumy. Na razie nie podpisał nowego kontraktu

W ligowym spotkaniu OM z Dijon (2:0) Arkadiusz Milik zagrał w butach Puma Future Z, a w meczu przeciwko Montpellier (3:3) wystąpił w butach Nike Phantom GT. Żonglowanie obuwiem przez reprezentanta Polski może sugerować, że nie ma on podpisanej nowej umowy sponsorskiej. Od początku swojej profesjonalnej kariery Milik występował w butach marki Nike, z którą związał się kontraktem.

Portal "FootyHeadlines.com" sugeruje, że wkrótce Arkadiusz Milik może podpisać kontrakt z Pumą. Zauważa jednak, że może mieć pewne problemy z przystosowaniem się do nowego obuwia, choć pierwszy mecz w nowych butach tego nie potwierdza, bo Milik strzelił bramkę po kapitalnej akcji. Podobną sytuację ma Robert Lewandowski, który nie jest już związany kontraktem z markę Nike i w ostatnich meczach występował w butach od Pumy. Jak informowaliśmy w lutym na Sport.pl, analitycy Nike’a stwierdzili, że oferowanie Lewandowskiemu wyższego kontraktu się nie opłaca. Możemy zatem się spodziewać, że wkrótce polscy napastnicy ogłoszą swojego nowego sponsora sprzętu piłkarskiego.

Arkadiusz Milik w ostatnim spotkaniu z Montpellier zdobył swoją czwartą bramkę w sezonie Ligue 1 - łącznie ma ich na koncie pięć w sezonie 2020/2021. Olympique Marsylia wykupi Polaka po zakończeniu sezonu za osiem milionów euro, ale prawdopodobnie od razu sprzeda go z zyskiem. Milikiem zainteresowane są takie kluby, jak Juventus, AC Milan czy Atletico Madryt.

Więcej o: