Francuzi docenili Arkadiusza Milika. Polak znalazł się w "11" kolejki!

Arkadiusz Milik znalazł się w jedenastce kolejki Ligue 1 według portalu "WhoScored.com". Także francuskie media doceniły grę polskiego napastnika w meczu Olympique Marsylia z Montpellier.

Arkadiusz Milik zaliczył dobry występ w wyjazdowym meczu swojego zespołu z Montpellier. Spotkanie obfitowało w emocje i zwroty akcji. Już pierwszej minucie gospodarze objęli prowadzenie i utrzymywali je do końcówki pierwszej połowy. Wtedy jednak, w 43. minucie na listę strzelców wpisał się Milik. Na dodatek w doliczonym czasie pierwszej połowy Olympique wyszedł na prowadzenie.

Początek drugiej połowy był równie piorunujący co start pierwszej części – bramkę znowu zdobyło Montpellier. Na dodatek gospodarze od 62. minuty grali w przewadze po czerwonej kartce dla piłkarza gości. Mimo tego Olympique zdołał wyjść na prowadzenie 3:2, ale nie utrzymał go. W 92. minucie gospodarze wyrównali i oba zespoły podzieliły się punktami.

Marcin GortatUOKiK wszczął postępowanie przeciw PLK i 16 klubom! Gortat: W końcu wyszło to na jaw

Milik grał do 89. minuty, kiedy został zmieniony. Francuskie media wysoko oceniły występ Polaka. Portal "maxifoot.fr" wystawił mu notę 7 w dziesięciostopniowej skali. To najwyższy wynik w zespole. - Przed przerwą dał sygnał do ataku wspaniałą akcją. Przyjęcie, zwód i strzał. Był bardzo aktywny – napisano. Podobnie oceniony został przez portal "coeurmarseillais.fr". W tym przypadku również była to najwyższa nota w zespole. Niewiele gorzej, bo na "szóstkę" Milik oceniony został przez portal "lereseauolympien.com".

"WhoScored.com": Arkadiusz Milik w jedenastce kolejki Ligue 1

Natomiast portal "WhoScored.com", wystawiający noty piłkarzom na podstawie analizy danych statystycznych, ocenił występ Milika na 8.5. Taki wynik dał Polakowi miejsce w jedenastce kolejki Ligue 1. Napastnik reprezentacji Polski znalazł się obok takich piłkarzy jak Lucas Paqueta, Memphis Depay czy Leandro Paredes. W jedenastce znalazł się także jeden zawodnik Montpellier - Gaetan Laborde.

Robert Lewandowski.Niemieckie media głośno komentują zdjęcia Lewandowskiego. "Ranią kibiców Bayernu"

Bramka Milika z Montpellier była jego czwartym trafieniem w Ligue 1, a piątym we wszystkich rozgrywkach. Olympique Marsylia zajmuje obecnie szóste miejsce w ligowej tabeli.