Francuskie media twierdzą, że przyszłość Neymara już się wyjaśniła. Kolejny zwrot akcji

Jeszcze w niedzielę hiszpańskie media informowały, że Neymar wstrzymał swoje rozmowy z PSG ws. przedłużenia kontraktu, a tymczasem w poniedziałek "Telefoot" przekazał zaskakującą informację, że Brazylijczyk miał już podpisać kilka tygodni temu wstępną umowę z paryskim zespołem, na mocy której będzie jego piłkarzem aż do końca czerwca 2026 roku.

Saga z nowym kontraktem Neymara trwa w najlepsze. W niedzielę osoby z otoczenia Neymara przekazały hiszpańskim dziennikarzom, że piłkarz nie jest już zainteresowany przedłużeniem kontraktu z PSG. Za to miałby dołączyć do FC Barcelony, z której odszedł w 2017 roku za aż 222 miliony euro właśnie do klubu z Paryża.

Zobacz wideo Dlaczego Neymar musi płakać we Francji? [Naszym Okiem]

Wojciech Szczęsny w meczu przeciwko TorinoSzczęsny już nie jest bezpieczny. Bezlitosna opinia. "Nowy bramkarz zakwestionuje jego pozycję"

Na zmianę zdania przez Neymara miała wpłynąć sytuacja dot. Leo Messiego, który po wybraniu na stanowisko nowego prezydenta, Joana Laporty, jest bliższy pozostania na Camp Nou, a Neymar miałby właśnie do niego dołączyć.

Kolejny zwrot akcji dot. przyszłości Neymara. "Żaden klub nie jest w stanie dostosować się do oferty PSG"

Tymczasem zupełnie odmienne informacje pojawiły się w poniedziałek we francuskich mediach, które donoszą, że gwiazda PSG miała już dojść do porozumienia z PSG ws. przedłużenia kontraktu, który ma być ważny aż do końca czerwca 2026 roku. O szczegółach poinformował "Telefoot". Nowa umowa ma gwarantować Neymarowi zarobki na poziomie 30 mln euro rocznie. "Żaden klub nie chce lub nie jest w stanie dostosować się do oferty PSG" - przekazali dziennikarze francuskiej telewizji. Ich zdaniem do spotkania Brazylijczyka z PSG doszło już kilka tygodni temu, a wynagrodzenie będzie niemal takie samo, jakie Neymar otrzymuje przy obecnej umowie. "Oczywiście jest to ważna wiadomość dla nas, dla jego kolegów z drużyny i dla kibiców. Neymar pokazuje swoją miłość i zaangażowanie do klubu, to jest coś bardzo ważnego" - dodał "Telefoot", powołując się na wypowiedź osób z otoczenia PSG.

Wcześniej w podobnym tonie do francuskich mediów wypowiadał się znany włoski dziennikarz, Fabrizio Romano, który twierdził, że Brazylijczyk wkrótce parafuje nową umowę.

Złe wieści dla PSG przed meczem z Bayernem! Drugi kluczowy piłkarz poza kadrąZłe wieści dla PSG przed meczem z Bayernem! Drugi kluczowy piłkarz poza kadrą

Aktualny kontrakt Neymara z PSG kończy się w czerwcu 2022 roku, co oznacza, że zespołowi z Paryża pozostały dwa okna transferowe, żeby sprzedać Brazylijczyka z zyskiem lub przedłużyć z nim umowę. W obecnym sezonie Neymar rozegrał jedynie trzynaście z 31 meczów Ligue 1 (strzelił w nich sześć goli i zanotował cztery asysty) ze względu na przerwy, które były spowodowane nie tylko kontuzjami, ale także czerwonymi kartkami - zobaczył trzy w ostatnich czternastu rozegranych ligowych meczach dla PSG. Teraz znowu został nią ukarany w przegranym 0:1 meczu z Lille, gdzie uderzył zawodnika rywali Tiago Djalo. Później obaj piłkarze sprzeczali się jeszcze w drodze do szatni

Więcej o: