Były właściciel Olympique Marsylia brutalnie napadnięty we własnym domu. Związano go i pobito

Bernard Tapie, były właściciel Olympique Marsylia, został brutalnie napadnięty w swoim paryskim domu.

Bernard Tapie i jego żona zostali napadnięci w domu w sobotnią noc. Para około północy została obudzona przez włamywaczy, którzy związali mężczyznę i kobietę i kazali ujawnić, gdzie trzymają biżuterię i inne kosztowności.

Zobacz wideo Serie A.Torino - Juventus 2:2. Babol Szczęsnego przy drugim golu Sanabrii [ELEVEN SPORTS]

– Twarze Bernarda i jego żony są opuchnięte. Zostali pobici. Bernard był związany, został uderzony kijem. Kobieta była ciągnięta za włosy po podłodze. Są w szoku, tak jak byłaby każda osoba będąca na ich miejscu – powiedział burmistrz podparyskiego Combs-la-Ville Guy Geoffroy.

I Tapie, i jego żona czują się dobrze. Mężczyzna na własne życzenie wypisał się ze szpitala. Telefon ze wsparciem wykonał do niego m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron.

Koledzy Arkadiusza Milika ukarani. Wzięli udział w imprezie na przedmieściach BarcelonyKoledzy Arkadiusza Milika ukarani. Wzięli udział w imprezie na przedmieściach Barcelony

Tapie w latach 1986-1995 był prezydentem Olympique Marsylia, w którego barwach dziś gra Arkadiusz Milik. Za rządów przedsiębiorcy, który był m.in. większościowym właścicielem Adidasa, drużyna zdobyła cztery mistrzostwa kraju i wygrała Ligę Mistrzów. Tapie był też kluczową postacią korupcyjnego skandalu, który wybuchł w 1995 roku. Chodziło o ustawienie meczu. Mężczyzna spędził pięć miesięcy w więzieniu, a po wyjściu zza krat stał się celebrytą, występując w licznych programach radiowych i telewizyjnych.

Więcej o: