PSG wygrywa w hicie, a Kylian Mbappe pobił rekord wszech czasów ligi francuskiej [WIDEO]

Kylian Mbappe zdobywając dwie bramki w wygranym przez PSG hicie ligi francuskiej z Olympique Lyon 4:2, został najmłodszym strzelcem ze zdobytymi 100 bramkami w historii rozgrywek.

To był pojedynek wicelidera z trzecią drużyną tabeli. Piłkarze PSG nie dali rywalom żadnych szans i po zaledwie 32. minutach prowadzili już 2:0. Po kwadransie trafił Kylian Mbappe, a wynik podwyższył Danilo. Po zmianie stron mistrzowie Francji szybko rozstrzygnęli pojedynek. W 47. minucie z rzutu wolnego pięknie przymierzył Angel Di Maria, a pięć minut później swoją niesamowitą szybkość i skuteczność pokazał Mbappe. Rozmiary porażki zmniejszyli Islam Slimani i Maxwel Cornet.

To już robi się nudne. Lewandowski znów najlepszy! Gnabry nie ma wątpliwościTo już robi się nudne. Lewandowski znów najlepszy! Gnabry nie ma wątpliwości

Mbappe pobił ponad 30-letni rekord

Dzięki temu trafieniu Kylian Mbappe stał się najmłodszym zawodnikiem w historii rozgrywek, który strzelił 100 goli. 16 bramek zdobył w barwach swojego poprzedniego klubu AS Monaco, a 84 w Paryżu. Wynik ten osiągnął w wieku zaledwie 22 lat i 91 dni. Dotychczas najmłodszym graczem, który tego dokonał był Herve Revelli. W sezonie 1969/70 przekroczył liczbę 100 bramek dla AS Saint-Etienne w wieku 23 lat i 153 dni.

To kolejny osiągnięty rekord dla gwiazdy PSG. W grudniu ubiegłego roku stał się najmłodszym strzelcem 20 goli w Lidze Mistrzów. Francuz pobił rekord należący do Lionela Messiego.

Piotr Zieliński po bramce w meczu Napoli - FiorentinaPiotr Zieliński zachwycił włoskich dziennikarzy! "Rywale nie byli w stanie go zatrzymać"

Mbappe jest liderem najskuteczniejszych strzelców w lidze francuskiej. Ma 20 bramek, o sześć więcej od Memphisa Depaya (Olympique Lyon). PSG awansował na pozycję lidera. Ma tyle samo punktów co Lille i trzy więcej od Olympique Lyon. Po przerwie reprezentacyjnej, 3 kwietnia (godz. 17) PSG podejmie Lille.