Katastrofalny mecz Olympique Marsylia! Milik też nie pomógł

W sobotę Marsylia w fatalnym stylu przegrała 0:3 w starciu z Nice. Arkadiusz Milik oddał zaledwie jeden celny strzał.

Arkadiusz Milik trafił do klubu pogrążonego w kryzysie - finansowym, instytucjonalno-gabinetowym i sportowym. Na transfer Polaka nalegał Andre Villas-Boas, ale tego szkoleniowca na Stade Vélodrome też już nie ma. Sezon dla Marsylii ratować ma znany awanturnik Jorge Sampaoli. Początek miał udany, bo najpierw Marsylia ograła 1:0 Rennes, a potem 3:1 Brest. W sobotę Marsylia doznała pierwszej porażki pod wodzą Argentyńczyka. I to bolesnej.

Nice objęło prowadzenie w 34. minucie, a do siatki trafił 19-letni Kephren Thuram Ulien, syn Liliana, byłej gwiazdy reprezentacji Francji. Po przerwie Marsylia spisywała się wciąż źle. W końcówce spotkania Steve Mandanda wpuścił dwie bramki. Trafiali: Amine Gouiri i Alexis Claude Maurice.

Marsylia ostatecznie przegrała 0:3. Jak zagrał Arkadiusz Milik? Był aktywny, starał się walczyć z obrońcami. Wygrał aż cztery z sześciu pojedynków, ale oddał tylko jeden strzał. I podawał z celnością 67 procent.

Lille liderem

Po 30 kolejkach Ligue 1 zajmuje szóste miejsce i ma tyle samo punktów co piąte - Lens (45), ale zespół Francka Haisego rozegrał mecz mniej. Liderem jest Lille, które ma 63 punkty, o trzy więcej niż PSG i Lyon, które w tej kolejce zagrają przeciwko sobie.