Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arkadiusz Milik wskazał swojego pierwszego wielkiego idola. "Uwielbiałem"

Arkadiusz Milik wywołał niemałe poruszenie we Francji wywiadem udzielonym "L'Equipe". Polak poruszył wiele delikatnych kwestii, ale wskazał także swoich największych sportowych idoli.

Arkadiusz Milik wraca do formy po półrocznej przerwie w grze, na jaką został skazany jesienią w Napoli. W styczniu Polak przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do Olympique Marsylia i jak na razie bardzo dobrze mu się tam powodzi. Zagrał do tej pory w siedmiu spotkaniach, w których zdobył cztery bramki.

Zobacz wideo Lewandowski zmieniał buty w trakcie meczu, kibice Legii domagali się powrotu na stadiony, a Radwańska przegrała w Kazaniu #PoWeekendzie

APTOPIX France Soccer League OneMilik wywołał poruszenie wśród fanów OM. Wystarczyło jedno zdanie w "L'Equipe"

Milik mówi, na jakich sportowcach się wzoruje. "Wciąż gra na fenomenalnym poziomie"

Arkadiusz Milik udzielił niedawno głośnego wywiadu francuskiemu "L'Equipe". Opowiedział m.in. o planach na przyszłość, które niespecjalnie spodobały się kibicom Olympique Marsylia. - Na razie myślę o Marsylii, ale mam jednak marzenia. Moim celem jest grać w największych klubach na świecie. Zadaję sobie pytanie: co mam zrobić dziś lub jutro, aby być tam za dwa miesiące albo za dwa lata? Chcę się rozwijać i sprawić, by w Marsylii zapamiętali mnie jako znakomitego napastnika - mówił.

Milik w wywiadzie opowiedział o swoich piłkarskich wzorcach. Wskazał dwóch piłkarzy. - Moim pierwszym idolem był Thierry Henry, gdy grał w Arsenalu. To jeden z najlepszych napastników w historii i uwielbiałem jego grę. Potem przyszedł czas na Cristiano Ronaldo, gdy trafił do Manchesteru United - ujawnił Milik

Oficjalnie! Milik nie zagra z Anglią. Na Wembley w ataku wybiegnie Świderski?Oficjalnie! Milik nie zagra z Anglią. Na Wembley w ataku wybiegnie Świderski?

Dodał także, że interesuje się wieloma innymi sportami, nie tylko piłką nożną. Podziwia słynnego koszykarza NBA LeBrona Jamesa. - Wciąż gra na fenomenalnym poziomie w wieku 36 lat i to mnie bardzo inspiruje. Podpatruję u niego jak jeść, co jeść, jak trenować, jak dbać o ciało. Interesuje mnie nawet aspekt psychiczny - powiedział napastnik. Wytłumaczył także, co jest dla niego najważniejsze, aby utrzymywać wysoki poziom. - Najważniejsza jest chęć doskonalenia się w każdym wieku. Kiedy kochasz swój sport, to ciągle chcesz być lepszy. To prosty wybór gdy lubisz to, co robisz - zakończył reprezentant Polski.