Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezes giganta przyznał, że popełnił błąd ws. Lewandowskiego. Kolejnego Polaka weźmie od razu

Najlepszy piłkarz świata Robert Lewandowski był polecany do PSG przez Piotra Woźniackiego, ojca Karoliny. Nasser Al-Khelaifi, właściciel francuskiego klubu przyznał, że popełnił błąd, nie korzystając z tej podpowiedzi - mówi Woźniacki w rozmowie z "WP Sportowe Fakty".

Gdy Robert Lewandowski grał w Borussii Dortmund, był na liście życzeń kilku europejskich klubów. Obserwował go Alex Ferguson, dzwoniła Marina Granowska z Chelsea Londyn, a o propozycjach Realu Madryt wiedzą wszyscy. Ostatecznie Polak trafił do Bayernu Monachium, z którym sześć razy wygrał Bundesligę, raz Ligę Mistrzów i został uznany najlepszym piłkarzem świata 2020 roku.

Zobacz wideo Król goli i król asyst, czyli Robert Lewandowski i Thomas Mueller

Lewandowski - KucharskiLewandowski ponownie przesłuchany przez prokuraturę bez obrońców Kucharskiego. Prokurator wyjaśnia dlaczego

Piotr Woźniacki, ojciec tenisistki Karoliny, przyznał teraz, że próbował zainteresować Polakiem swojego znajomego, Katarczyka Nassera Al-Khelaifiego, prezesa PSG. Miał rekomendować mu transfer polskiego napastnika.

"Mówiłem: weź Lewandowskiego. Zobaczysz, to będzie megagwiazda"

- Wtedy, gdy Lewandowski rozkręcał się w Borussii Dortmund, mówiłem Nasserowi: weź tego chłopaka. Zobaczysz, że to będzie megagwiazda. Nie posłuchał mnie - opowiada Piotr Woźniacki w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty".

Potem Nasser Al-Khelaifi przyznał się do błędu. - Dwa-trzy lata później spotkaliśmy się znowu i Nasser mówił do mnie, że miałem rację z Lewandowskim i że popełnił błąd. Powiedział nawet, że jak następnym razem zaproponuję mu jakiegoś Polaka, to weźmie go od razu. Ale odpowiedziałem, że taki Lewandowski to się u nas rodzi pewnie raz na sto lat - dodał Piotr Woźniacki.

Man United chce wykorzystać finansowe kłopoty Interu. Zażądał jednego z dwóch kluczowych piłkarzyMan United chce wykorzystać finansowe kłopoty Interu. Zażądał jednego z dwóch kluczowych piłkarzy

Robert Lewandowski w tym sezonie dla Bayernu Monachium strzelił 34 bramki w 32 meczach i miał osiem asyst.