Milik ma zagrać od pierwszej minuty. Media zapowiadają powrót Polaka

Arkadiusz Milik wraca do gry w Ligue 1. Według "Le Parisien" reprezentant Polski wystąpi od pierwszej minuty w następnym meczu Olympique Maryslia.

Arkadiusz Milik pokazał się z dobrej strony już w drugim meczu po transferze do Marsylii. Napastnik strzelił gola w zremisowanym spotkaniu z RC Lens (2:2), a na boisku spędził godzinę. 27-latek doznał kontuzji uda, która wykluczyła go na pięć kolejnych meczów. Polak już wrócił do treningów, a według francuskich mediów tymczasowy trener zespołu postawi na niego już od pierwszej minuty w rywalizacji z Olympique Lyon

Arkadiusz Milik wraca po kontuzji. Pierwszy skład dla napastnika Olympique Marsylia

Arkadiusz Milik już w połowie lutego pokazał m.in. na Twitterze, jak wznowił indywidualne treningi po urazie, którego nabawił się w meczu 23. kolejki Ligue 1. Przez kolejne dwa tygodnie Polak wracał do pełni sprawności, aby móc po raz kolejny wystąpić w barwach Olympique Marsylia. Niedzielny mecz z Lyonem rozpocznie się o godz. 21:00. Wiadomo, że 27-latek znalazł się w meczowej "dwudziestce".

Na polskiego napastnika postawić chce tymczasowy trener Marsylii, Nasser Larguet. Szkoleniowiec objął stanowisko po dymisji Andre Villasa-Boasa, który opuścił francuski klub na początku lutego. Larguet będzie pełnił stanowisko jeszcze w dwóch kolejnych spotkaniach, a następnie funkcję pierwszego trenera przejmie Jorge Sampaoli

Arkadiusz Milik ma nowego trenera. Arkadiusz Milik ma nowego trenera. "Przyjąłem ofertę bez chwili wahania"

Arkadiusz Milik dołączył do Olympique Marsylia na zasadzie wypożyczenia w minionym zimowym okienku transferowym. Wcześniej napastnik występował w SSC Napoli, jednak w tym sezonie nie został powołany przez Gennaro Gattuso na ani jedno spotkanie. Z francuskim klubem związał się do czerwca 2022 roku. Warto wspomnieć, że 27-letni napastnik obchodzi 28 lutego swoje urodziny.