Arkadiusz Milik z pierwszym golem w Marsylii! "Pokazał instynkt w polu karnym" [WIDEO]

Zaledwie 77 minut musiał czekać Arkadiusz Milik, by cieszyć się z pierwszego gola w barwach Olympique Marsylia. - To jest cały Arek - mówili komentatorzy Eleven Sports.

Arkadiusz Milik ponad tydzień temu zadebiutował barwach nowego klubu. Wówczas polski napastnik wszedł na boisko w 60. minucie w wyjazdowym spotkaniu z AS Monaco, jednak nie udało mu się wpisać na listę strzelców. A jego zespół przegrał 1:3.

Arkadiusz MilikBrat Arkadiusz Milika ujawnił kulisy jego transferu do Marsylii. "Nie chodziło o pieniądze"

"To jest cały Arek"

W środę Milik wyszedł już w podstawowym składzie. I od razu zdobył gola! W 47. minucie Dimitri Payet wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, Valere Germain zgrał piłkę głową do Alvaro Gonzaleza, który uderzył lewą nogą na piąty metr. Piłka powędrowała w kierunku Arkadiusza Milika, który trafił do siatki.

- Kapitalnie Arek się odnalazł po uderzeniu Gonzaleza. To jest cały Arek. Lubi stać na piątym metrze. Brawo dla Arka, trzymał linię spalonego i ruszał na piłkę w odpowiednim momencie. Miał ten instynkt napastnika - zachwycali się komentarzy Eleven. Sędziowie analizowali jeszcze na VAR, czy inny zawodnik Marsylii nie był na spalonym, ale ostatecznie uznali bramkę. W efekcie Marsylia prowadziła 2:0, bo w 37. minucie siódmą bramkę w sezonie strzelił Florian Thauvin.

Arkadiusz Milik będzie miał nowego trenera! Arkadiusz Milik będzie miał nowego trenera! "Nie chcę żadnych pieniędzy, chcę odejść"

Wcześniej w pierwszej połowie Milik miał dwie szanse na zdobycie bramki. W 26. minucie uderzył z dystansu obok słupka, a 120 sekund później głową po rzucie rożnym wysoko nad poprzeczką. W 39. minucie polski napastnik starł się w polu karnym z obrońcą, ale sędzia zasłużenie nie podyktował rzutu karnego.

Po zmianie stron reprezentant Polski błyskawicznie mógł mieć asystę. W 50. minucie przyjął piłkę w polu karnym, z łatwością zwodem na zamach minął obrońcę, mógł strzelać, ale podał do Thauvina, ale ten strzelił obok słupka.

W 60. minucie Milik opuścił boisko, a zastąpił go Dario Benedetto. Chwilę później Lens zdobył bramkę na 2:2 (Facundo Medina, wcześniej trafił Florian Sotoca). Potem to Lens był bliżej wygranej, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Olympique Marsylia przerwała serię czterech porażek z rzędu (trzy w lidze i w Superpucharze Francji z PSG). Zajmuje wciąż dziewiąte miejsce w tabeli i ma aż osiemnaście punktów straty do prowadzącego Lille.