Arkadiusz Milik będzie miał nowego trenera! "Nie chcę żadnych pieniędzy, chcę odejść"

- Nie chcę od klubu żadnych pieniędzy. Ja po prostu chcę stąd odejsć! - powiedział Andre Villas-Boas, trener Marsylii, który podał się do dymisji.

Słyszysz Marsylia, myślisz chaos. - Olympique jest pogrążony w kryzysie finansowym, instytucjonalno-gabinetowym i sportowym. Od kiedy Frank McCourt pracuje w Marsylii, to klub, rok w rok, notuje finansową stratę. Długi sięgają już nie kilku czy kilkunastu, a ponad 200 mln euro - mówi Sport.pl Mateusz Majak, komentator Ligue 1 w Eleven Sports. Sytuacja w tabeli też jest nieciekawa. Marsylia wygrała tylko jeden z ostatnich dziewięciu spotkań i zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w Ligue 1. Kibice zaczęli głośno protestować i paraliżować klub, a trener Andre Villas-Boas postanowił odejść.

Zobacz wideo "Myślę, że Milik nie zapomniał o Juventusie, a Juventus o nim"

- Złożyłem rezygnację. Nie chcę żadnych pieniędzy od klubu. Ja po prostu nie chcę tu już pracować. Nie mogę zaakceptować tego, co się dzieje. Nie podoba mi się polityka transferowa klubu - żali się trener Marsylii. W ostatnich dniach Olympique ściągnął Oliviera Ntchama z Celticu Glasgow, choć Villas-Boas wcale go nie chciał.

Teoretycznie: kontrakt Villasa-Boasa jest ważny do czerwca 2021 roku. Były trener Porto, Chelsea i Zenitu Sankt Petersburg chciał odejść już latem, gdy w Marsylii pożegnano Andoniego Zubizarretę, dyrektora sportowego.

Odejdzie też gwiazda. Co z Milikiem?

Ale to nie koniec złych wiadomości dla fanów Marsylii. W czerwcu wygasa także umowa kluczowego piłkarza, Floriana Thauvina, autora 9 goli i sześciu asyst.

Odejście Villasa-Boasa oznacza, że Arkadiusz Milik, ściągnięty zimą z Napoli, traci trenera, który był jednym z pomysłodawców transferu Polaka.

Więcej o:
Copyright © Agora SA