Dziś transfer Milika ma zostać dopięty. Cena już ustalona

Transfer Arkadiusza Milika do Olympique'u Marsylia coraz bliżej! Jak poinformował włoski dziennikarz Fabrizio Romano, tylko szczegóły dzielą działaczy OM od osiągnięcia porozumienia z Napoli. Transfer miałby kosztować Francuzów 8 milionów euro + bonusy.

Zdaniem Romano w poniedziałek ma dojść do kolejnej tury rozmów pomiędzy działaczami obu klubów. Będą one dotyczyć procenta od kolejnego transferu reprezentanta Polski, który chciałoby mieć w umowie Napoli. Po dogadaniu tej kwestii transfer Milika zostanie sfinalizowany. 26-letni Polak miałby zostać wypożyczony do Marsylii z obowiązkowym wykupem po sezonie za 8 milionów euro + bonusy.

Zobacz wideo Drągowski puścił sześć goli. Koncert Napoli i gol Zielińskiego [ELEVEN SPORTS]

"Milik? Pracujemy nad tym"

W piątek informowaliśmy, że w otoczeniu zawodnika panuje optymizm. - W ciągu kilku dni wszystko powinno się wyjaśnić - usłyszeliśmy. W niedzielę działacze obu klubów potwierdzili toczące się rozmowy.

Mecz Szkocja - PolskaNowy klub jest podekscytowany perspektywą transferu Milika! "Jeden z najlepszych"

- Milik? Myślę, że w tym okienku transferowym wszyscy są trochę niecierpliwi. My staramy się być inni. Szukamy różnych możliwości do wzmocnienia ataku, a o Miliku rozmawialiśmy przez wiele dni. To jeden z najlepszych napastników w Europie, ale musimy się odpowiednio przygotować i przeanalizować wszystkie możliwości. Ci, którzy są spokojni, zawsze wygrywają - powiedział dyrektor sportowy francuskiego klubu Pablo Longoria.

- Rozmowy się toczą, pracujemy nad tym. Zobaczymy, kto będzie miał więcej cierpliwości. Mamy bardzo dobre relacje zarówno z klubem, jak i piłkarzem, rozważamy różne opcje - odpowiedział jego odpowiednik z Napoli, czyli Cristiano Giuntoli.

Piotr Zieliński z kolejnym golem w Serie ATak się bawi Piotr Zieliński! Co za gol Polaka w Serie A [WIDEO]

Arkadiusz Milik jedyne występy w bieżącym sezonie 2020/21 zaliczył w reprezentacji Polski. W Napoli został odstawiony od składu przed rozpoczęciem rozgrywek ze względu na swoją sytuację kontraktową. Przez 4,5 roku gry dla włoskiego klubu rozegrał 122 mecze, w których strzelił 48 goli. Po raz ostatni w zespole Gennaro Gattuso pojawił się na boisku 28 lipca 2020 roku, w przegranym spotkaniu z Interem Mediolan (0:2).

Więcej o: