Radosław Majecki bohaterem zaskakującego transferu? Hiszpanie chcieliby Polaka

Radosław Majecki może w letnim oknie transferowym przenieść się z AS Monaco do Sevilli. - Klub wyraża się bardzo pozytywnie o młodym, polskim bramkarzu. Obecna sytuacja skłoniła Majeckiego do zastanowienia się nad swoją przyszłością, mając możliwość wyjazdu już w lecie tego roku - informuje portal estadiodeportivo.com.

Polski bramkarz po transferze z Legii do francuskiego klubu nie może liczyć na regularne występy. Majecki przegrywa rywalizację w AS Monaco nie tylko z podstawowym bramkarzem Benjaminem Lecomte, który obecnie leczy kontuzję, ale również z zastępującym go doświadczonym Vito Mannone, byłym golkiperem m.in. Arsenalu.

Zobacz wideo Zieliński zaczarował w polu karnym. "Co za maestria!" [ELEVEN SPORTS]

Oezil wskazał, gdzie chce zagrać po Arsenalu. Oezil wskazał, gdzie chce zagrać po Arsenalu. "Ten klub jest jak Real w Hiszpanii"

W lecie Majecki zamieni AS Monaco na Sevillę? Hiszpański klub będzie szukał bramkarza

Jeżeli sytuacja Polaka nie poprawi się w rundzie wiosennej, to jedynym ratunkiem dla niego wydaje się być transfer do innego zespołu, gdzie miałby większe szanse na regularne występy. Portal estadiodeportivo.com donosi, że były piłkarz Legii Warszawa może w lecie być bohaterem zaskakującego transferu. Sytuację Polaka monitoruje Sevilla FC, która w lipcu będzie chciała kupić nowego bramkarza. Tomas Vaclik po wygaśnięciu kontraktu latem (ma ważny tylko do końca czerwca) będzie mógł odejść za darmo, a drugi golkiper Bono ma wahania formy i nie spełnia pokładanych w nim nadziei.

Nagły zwrot ws. piłkarza Legii Warszawa. Rozmowy zostały zerwaneNagły zwrot ws. piłkarza Legii Warszawa. Rozmowy zostały zerwane

Majecki jednym z kandydatów na nowego golkipera Sevilli. "Możliwość wyjazdu już w lecie"

Hiszpański serwis informuje, że dyrektor sportowy Sevilli, Monchi, ma dwóch kandydatów. Jednym z nich jest Marko Dmitrović z Eibar (wygasa mu kontrakt na koniec czerwca), a drugim właśnie Majecki. - Sevilla FC wyraża się bardzo pozytywnie o młodym, polskim bramkarzu. Obecna sytuacja skłoniła Majeckiego do zastanowienia się nad swoją przyszłością, mając możliwość wyjazdu już w lecie tego roku - piszą dziennikarze.

Hiszpański klub wykazywał największe zainteresowanie Polakiem w ostatnich miesiącach, jeszcze zanim podpisał kontrakt z Monako. - Źródło, na które powołują się Hiszpanie, zapewnia, że Sevilla prowadziła różne rozmowy między dwiema stronami w ciągu ostatniego roku. Majecki nie ma zamiaru opuszczać Monaco w styczniu, ale jeżeli latem pojawią się sprzyjające okoliczności, to polski bramkarz byłby opcją dla Sevilli - czytamy na łamach portalu.

Majecki jest piłkarzem AS Monaco od lata 2020 roku, kiedy został kupiony z Legii za 7 mln euro. W Ligue 1 Polak zagrał zaledwie raz w wygranym 2:1 spotkaniu z FC Nantes.

Więcej o: