Nie żyje Christopher Maboulou. 30-letni piłkarz zmarł w czasie rekreacyjnego meczu

Nie żyje Christopher Maboulou, były zawodnik klubów francuskich, m.in. Nancy i Bastii. Kongijczyk miał zaledwie 30 lat.

Według doniesień prasowych Maboulou, który od zakończenia minionego sezonu pozostawał bez klubu, miał doznać zawału serca w trakcie meczu piłkarskiego z kolegami na przedmieściach Paryża, w Montfermeil. Mimo szybkiej interwencji medycznej i przewiezienia do szpitala 30-latka nie udało się uratować. 

Zobacz wideo Diego Maradona nie żyje. Miał 60 lat

Informację o śmierci piłkarza przekazał były klub tego zawodnika, SCBastia.  - Sporting Club de Bastia  dowiedział się o tragicznej śmierci swojego byłego zawodnika - Christophera Maboulou. Jego rodzinie, przyjaciołom i krewnym klub składa najszczersze kondolencje. Niech spoczywa w pokoju - napisano w oświadczeniu. 

Strzelił trzy bramki w Ligue 1

Christopher Maboulou był zawodnikiem licznych klubów z Francji. W trakcie swojej kariery reprezentował barwy Chateauroux, Bastii, Nancy i Thonon Evian FC, a także greckiego PAS Giannina. W 2011 roku, z powodu zdiagnozowanych problemów z sercem, musiał zrobić sobie dwuletnią przerwę w uprawianiu sportu, po czym z powodzeniem wrócił na boisko. Jako piłkarz Bastii zdołał nawet rozegrać 29 spotkań w Ligue 1, w których strzelił trzy gole. 

Colin BellNie żyje legenda Manchesteru City, Colin Bell. Rozegrał w ich barwach aż 492 mecze

Więcej o: