Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kibice mają dość polskiego prezesa. Piłkarze porównani do kóz. Toure nie wytrzymał

Kibice FC Nantes powitali nowego trenera Raymonda Domenecha cyrkową muzyką podczas pierwszego treningu, jaki przeprowadził z zespołem Ligue 1 w środę. - Panie i panowie, witajcie w Cyrku Kity, który przynosi wam kilka nowych, niesamowitych występów. W roli głównej jego nowa marionetka. Jego 17. klaun - powiedział jeden z członków klubu kibiców FC Nantes na filmie, który trafił do sieci, odnosząc się do zatrudnienia byłego selekcjonera reprezentacji Francji.

Kilka dni temu polski właściciel i prezes FC Nantes Waldemar Kita zdecydował się na zatrudnienie Domenecha, aby ratować klub, który po 17 kolejkach Ligue 1 zajmuje odległe 16. miejsce z 15 punktami na koncie. 68-latek wrócił do zawodu trenera po długiej, aż 10-letniej przerwie.

Zobacz wideo "To, co robił Lewandowski, jest niepojęte. To nie może być przypadek" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

Dramat Philippe Coutinho. Dramat Philippe Coutinho. "Potwierdził się najgorszy scenariusz"

Domenech ostatni raz pełnił funkcję szkoleniowca w 2010 roku, kiedy fiaskiem zakończyła się jego przygoda z reprezentacją Francji po blamażu na mundialu w RPA. Francuzi nie tylko nie wyszli z grupy, ale ich udział w turnieju zakończył się skandalem. W przerwie meczu z Meksykiem Nicolas Anelka obraził Domenecha, a ten wyrzucił go z drużyny. W ramach solidarności z kolegą piłkarze odmówili udziału w treningach.

W ostatnich latach był ekspertem telewizyjnym. Jeszcze dłużej 68-latek czeka na pracę w klubie. Ostatni raz miało to miejsce w latach 1989-1993, gdy odpowiadał za wyniki Olympique Lyon. Potem zajął się prowadzeniem młodzieżowej kadry Francji, a po niej przejął dorosłą reprezentacją kraju.

Kibice Nantes kpią z decyzji prezesa klubu po zatrudnieniu Domenecha. "Cyrk Kity i jego 17. klaun"

Decyzja o zatrudnieniu Domenecha nie spodobała się kibicom FC Nantes, którzy w środę w bardzo wymowny sposób powitali nowego szkoleniowca podczas pierwszego treningu z Kanarkami. Fani FC Nantes puścili z głośników muzykę, którą na co dzień można usłyszeć w cyrku. Sympatycy francuskiego zespołu w taki sposób zakłócili trening zespołu, mając dość rządów Kity i domagając się jego odejścia. 

- Panie i panowie, witajcie w Cyrku Kity, który przynosi wam kilka nowych, niesamowitych występów. W roli głównej jego nowa marionetka. Jego 17. klaun [Domenech - przyp. red.] - wypalił członek klubu kibiców "Brigade Loire", którego słychać na nagraniu, a w tle muzykę cyrkową. - Raymond Domenech wyjaśni nam swoją wizję piłki nożnej i to nas będzie rozśmieszać w nadchodzące weekendy - możemy przeczytać dalej na portalu france24.com.

"Jedenaście kóz zostanie rozproszonych na zielonym prostokącie"

Kibice uderzyli nie tylko we właściciela klubu i nowego trenera, ale również w piłkarzy Nantes. - I wreszcie Cyrk Kity przedstawia swoje zwierzęta. Jedenaście kóz zostanie rozproszonych na zielonym prostokącie i będzie podawać sobie piłkę. Wyłącznie w Cyrku Kity, pokazie, który trwa 13 lat, dla młodszych i starszych - kpił jeden z kibiców, odnosząc się do zatrudnienia Kity na stanowisku prezesa klubu w 2007 roku.

Niektórzy zawodnicy nie wytrzymali. Najbardziej Abdoulaye Toure, który został powstrzymany przez kolegów z drużyny. Kita otoczony w towarzystwie dwóch ochroniarzy wziął udział w rozmowie z piłkarzami tuż po zakończeniu sesji treningowej.

Zobacz kuriozalną sytuację na treningu FC Nantes:

Błaszczykowski ocenił potencjał polskiej kadry. Powołanie? Błaszczykowski ocenił potencjał polskiej kadry. Powołanie? "To jest ciężki temat"

- Trzynaście lat nicości zakończy się z Raymondem Domenechem. Cyrk Kity rozpoczyna swoje ostatnie okrążenie - taki transparent pojawił się na obiekcie FC Nantes.

Podczas kadencji Kity największym sukcesem klubu były dwa wywalczone awanse do Ligue 1 i półfinał Pucharu Francji w sezonie 2018/19. Natomiast w Ligue 1 Kanarki najwyższe miejsce zajęły w sezonie 2016/17, kiedy były siódme. Od 2013 roku Nantes gra nieprzerwanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Domenech jest już 15. trenerem zatrudnionym za rządów Kity, które trwają od 2007 roku. Były selekcjoner reprezentacji Francji zadebiutuje 6 stycznia, gdy Nantes zagra ze Stade Rennes.

Więcej o: