Kibice mają dość polskiego prezesa. Piłkarze porównani do kóz. Toure nie wytrzymał

Kibice FC Nantes powitali nowego trenera Raymonda Domenecha cyrkową muzyką podczas pierwszego treningu, jaki przeprowadził z zespołem Ligue 1 w środę. - Panie i panowie, witajcie w Cyrku Kity, który przynosi wam kilka nowych, niesamowitych występów. W roli głównej jego nowa marionetka. Jego 17. klaun - powiedział jeden z członków klubu kibiców FC Nantes na filmie, który trafił do sieci, odnosząc się do zatrudnienia byłego selekcjonera reprezentacji Francji.

Kilka dni temu polski właściciel i prezes FC Nantes Waldemar Kita zdecydował się na zatrudnienie Domenecha, aby ratować klub, który po 17 kolejkach Ligue 1 zajmuje odległe 16. miejsce z 15 punktami na koncie. 68-latek wrócił do zawodu trenera po długiej, aż 10-letniej przerwie.

Zobacz wideo "To, co robił Lewandowski, jest niepojęte. To nie może być przypadek" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

Dramat Philippe Coutinho. Dramat Philippe Coutinho. "Potwierdził się najgorszy scenariusz"

Domenech ostatni raz pełnił funkcję szkoleniowca w 2010 roku, kiedy fiaskiem zakończyła się jego przygoda z reprezentacją Francji po blamażu na mundialu w RPA. Francuzi nie tylko nie wyszli z grupy, ale ich udział w turnieju zakończył się skandalem. W przerwie meczu z Meksykiem Nicolas Anelka obraził Domenecha, a ten wyrzucił go z drużyny. W ramach solidarności z kolegą piłkarze odmówili udziału w treningach.

W ostatnich latach był ekspertem telewizyjnym. Jeszcze dłużej 68-latek czeka na pracę w klubie. Ostatni raz miało to miejsce w latach 1989-1993, gdy odpowiadał za wyniki Olympique Lyon. Potem zajął się prowadzeniem młodzieżowej kadry Francji, a po niej przejął dorosłą reprezentacją kraju.

Kibice Nantes kpią z decyzji prezesa klubu po zatrudnieniu Domenecha. "Cyrk Kity i jego 17. klaun"

Decyzja o zatrudnieniu Domenecha nie spodobała się kibicom FC Nantes, którzy w środę w bardzo wymowny sposób powitali nowego szkoleniowca podczas pierwszego treningu z Kanarkami. Fani FC Nantes puścili z głośników muzykę, którą na co dzień można usłyszeć w cyrku. Sympatycy francuskiego zespołu w taki sposób zakłócili trening zespołu, mając dość rządów Kity i domagając się jego odejścia. 

- Panie i panowie, witajcie w Cyrku Kity, który przynosi wam kilka nowych, niesamowitych występów. W roli głównej jego nowa marionetka. Jego 17. klaun [Domenech - przyp. red.] - wypalił członek klubu kibiców "Brigade Loire", którego słychać na nagraniu, a w tle muzykę cyrkową. - Raymond Domenech wyjaśni nam swoją wizję piłki nożnej i to nas będzie rozśmieszać w nadchodzące weekendy - możemy przeczytać dalej na portalu france24.com.

"Jedenaście kóz zostanie rozproszonych na zielonym prostokącie"

Kibice uderzyli nie tylko we właściciela klubu i nowego trenera, ale również w piłkarzy Nantes. - I wreszcie Cyrk Kity przedstawia swoje zwierzęta. Jedenaście kóz zostanie rozproszonych na zielonym prostokącie i będzie podawać sobie piłkę. Wyłącznie w Cyrku Kity, pokazie, który trwa 13 lat, dla młodszych i starszych - kpił jeden z kibiców, odnosząc się do zatrudnienia Kity na stanowisku prezesa klubu w 2007 roku.

Niektórzy zawodnicy nie wytrzymali. Najbardziej Abdoulaye Toure, który został powstrzymany przez kolegów z drużyny. Kita otoczony w towarzystwie dwóch ochroniarzy wziął udział w rozmowie z piłkarzami tuż po zakończeniu sesji treningowej.

Zobacz kuriozalną sytuację na treningu FC Nantes:

Błaszczykowski ocenił potencjał polskiej kadry. Powołanie? Błaszczykowski ocenił potencjał polskiej kadry. Powołanie? "To jest ciężki temat"

- Trzynaście lat nicości zakończy się z Raymondem Domenechem. Cyrk Kity rozpoczyna swoje ostatnie okrążenie - taki transparent pojawił się na obiekcie FC Nantes.

Podczas kadencji Kity największym sukcesem klubu były dwa wywalczone awanse do Ligue 1 i półfinał Pucharu Francji w sezonie 2018/19. Natomiast w Ligue 1 Kanarki najwyższe miejsce zajęły w sezonie 2016/17, kiedy były siódme. Od 2013 roku Nantes gra nieprzerwanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Domenech jest już 15. trenerem zatrudnionym za rządów Kity, które trwają od 2007 roku. Były selekcjoner reprezentacji Francji zadebiutuje 6 stycznia, gdy Nantes zagra ze Stade Rennes.

Więcej o: