Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Neymar oskarżony o rasizm. Jest nagranie, które go pogrąża. Nazwał rywala "gów... Chińczykiem"

Nowe informacje ws. wrześniowego meczu PSG z Marsylią (0:1). Radio Cadena SER twierdzi, że Neymar powiedział do jednego z rywali, że jest "gów... Chińczykiem". Komisja Dyscyplinarna Ligue 1 może zawiesić Neymara nawet na 20 meczów.

We wrześniowym meczu PSG - Olympique było aż 17 kartek. Pięć czerwonych (trzy bezpośrednie, dwie za drugą żółtą) sędzia pokazał już po 90. minucie, gdy na środku boiska doszło do przepychanek. Arbiter wyrzucił Jordana Amaviego, Dario Benedetto, Layvina Kurzawę, Leandro Paredesa i Neymara. Brazylijczyk dostał czerwoną kartkę jako ostatni, dopiero po analizie VAR, gdy okazało się, że uderzył Alvaro Gonzaleza z OM w tył głowy.

Zobacz wideo Portret rodziny Brzęczków to jest filmowa historia! [SEKCJA PIŁKARSKA #65]

Neymar krzyczał do rywala, że może go wyzywać, jak chce, byle nie rasistowsko. Alvaro odpowiadał kolejnymi zaczepkami. Neymar schodząc z boiska, krzyknął do kamer, że to był rasizm. Później wyjaśnił, że został przez niego nazwany "małpim sku***synem" W mediach społecznościowych Brazylijczyk przyznał po meczu, że "żałuje tylko tego, że nie dał mu w twarz". Po meczu PSG opublikowało komunikat, w którym postanowiło w pełni poprzeć Neymara.

Kłopoty Neymara? Jest nowe nagranie

Okazuje się jednak, że Brazylijczyk również ma dużo za uszami. Początkowo mówiono, że gwiazdor PSG zostanie oskarżony o homofobię. Portal RMC Sport twierdził, że Brazylijczyk miał obrażać Gonzaleza homofobicznymi wyzwiskami ("piep**ony pedał"). Teraz dochodzą nowe oskarżenia. Radio Cadena SER informuje, że Neymar powiedział do Japończyka Hirokiego Sakaiego, że jest „gów... Chińczykiem”. To oznacza, że Komisja Dyscyplinarna Ligue 1 ponownie przyjrzy się sprawie, a Neymara mogą czekać poważne konsekwencje. Spekuluje się, że może zostać zawieszony nawet na 20 meczów.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też: