Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Neymarowi grozi potężna kara za uderzenie rywala w meczu ligowym

Aż siedem meczów zawieszenia grozi Neymarowi za uderzenie Alvaro Gonzaleza z Olympique'u Marsylia w trakcie przepychanki podczas końcówki niedzielnego meczu ligowego.

W meczu PSG - Olympique było aż 17 kartek. Pięć czerwonych (trzy bezpośrednie, dwie za drugą żółtą) sędzia pokazał już po 90. minucie, gdy na środku boiska doszło do przepychanek. Arbiter wyrzucił Jordana Amaviego, Dario Benedetto, Layvina Kurzawę, Leandro Paredesa i Neymara. Brazylijczyk dostał czerwoną kartkę jako ostatni, dopiero po analizie VAR, gdy okazało się, że uderzył Alvaro Gonzaleza z OM w tył głowy.

Zobacz wideo "Jest drugie dno wejścia CBA do PZPN. Boniek zakiwał się w tej sytuacji" [SEKCJA PIŁKARSKA #63]

Przez całą drugą połowę temperatura sporów między piłkarzami rosła, faule były coraz ostrzejsze, a Neymar i Alvaro jeszcze przed wspomnianą awanturą prowokowali się nawzajem. Neymar krzyczał do rywala, że może go wyzywać, jak chce, byle nie rasistowsko. Alvaro odpowiadał kolejnymi zaczepkami. Neymar schodząc z boiska, krzyknął do kamer, że to był rasizm. Później wyjaśnił, że został przez niego nazwany "małpim sku***synem" W mediach społecznościowych Brazylijczyk przyznał po meczu, że "żałuje tylko tego, że nie dał mu w twarz".

PSG wydało oficjalny komunikat w tej sprawie

Francuski klub w poniedziałkowy wieczór opublikował na swojej oficjalnej stronie internetowej komunikat, w którym władze drużyny postanowiły w pełni poprzeć Neymara. - PSG zdecydowanie popiera Neymara, który zgłosił, że został zaatakowany na tle rasistowskim przez rywala. Klub powtarza, że nie ma miejsca na rasizm w społeczeństwie, piłce nożnej ani w naszym życiu i wzywa wszystkich do reakcji przeciwko formom rasizmu na całym świecie - napisano w komunikacie.

Klub oczekuje teraz na reakcję francuskiej Komisji Dyscyplinarnej. Neymarowi grozi bowiem aż siedem meczów zawieszenia. Taką karę przewidują przepisy za atak na przeciwnika poza grą. Jeśli do zdarzenia doszłoby w czasie zamieszania w trakcie gry, kara mogłaby być łagodniejsza o maksymalnie jedno spotkanie.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .