Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Właściciel Manchesteru City chce kupić kolejny klub! City Football Group znów inwestuje

ESTAC Troyes może zostać 10. klubem kupionym przez spółkę City Football Group, która zarządza m.in. Manchesterem City - informuje "Financial Times".

Spółka City Football Group powstała w 2013 roku, a założył ją m.in. szejk Mansour bin Zayed Al Nahyan, czyli właściciel Manchesteru City. Celem spółki było posiadanie klubu piłkarskiego na każdym kontynencie i inwestowanie w młodych zawodników. 

Zobacz wideo Arsenal - Manchester City 2:0. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

Jak informuje "Financial Times" CFG jest bliskie pozyskania 10. klubu. Tym miałoby być francuskie ESTAC Troyes. Chociaż CFG pierwotnie interesowało się Nancy, to ostatecznie wybór padł na klub oddalony o niespełna 200 kilometrów od Paryża. Kwota transakcji ma zamknąć się w "jednocyfrowej sumie milionów euro".

ESTAC Troyes w sezonie 2019/20 zajęło trzecie miejsce na zapleczu francuskiej ekstraklasy. Klub miał walczy o awans do Ligue 1, jednak przeszkodziła mu w tym pandemią koronawirusa. Chociaż ESTAC Troyes traciło niewiele punktów do lidera i wicelidera rozgrywek, to te zostały przerwane i nowy nabytek CFG nie wywalczył awansu.

Poza Manchesterem City CFG jest w posiadaniu udziałów w: amerykańskim New York City, hiszpańskiej Gironie, australijskim Melbourne City, japońskiej Yokohama F. Marinos, chińskim Sichuan Jiuniu, urugwajskim Club Atletico Torque, indyjskim Mumbai City oraz belgijskim Lommel SK.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .