Właściciel Manchesteru City chce kupić kolejny klub! City Football Group znów inwestuje

ESTAC Troyes może zostać 10. klubem kupionym przez spółkę City Football Group, która zarządza m.in. Manchesterem City - informuje "Financial Times".

Spółka City Football Group powstała w 2013 roku, a założył ją m.in. szejk Mansour bin Zayed Al Nahyan, czyli właściciel Manchesteru City. Celem spółki było posiadanie klubu piłkarskiego na każdym kontynencie i inwestowanie w młodych zawodników. 

Zobacz wideo Arsenal - Manchester City 2:0. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

Jak informuje "Financial Times" CFG jest bliskie pozyskania 10. klubu. Tym miałoby być francuskie ESTAC Troyes. Chociaż CFG pierwotnie interesowało się Nancy, to ostatecznie wybór padł na klub oddalony o niespełna 200 kilometrów od Paryża. Kwota transakcji ma zamknąć się w "jednocyfrowej sumie milionów euro".

ESTAC Troyes w sezonie 2019/20 zajęło trzecie miejsce na zapleczu francuskiej ekstraklasy. Klub miał walczy o awans do Ligue 1, jednak przeszkodziła mu w tym pandemią koronawirusa. Chociaż ESTAC Troyes traciło niewiele punktów do lidera i wicelidera rozgrywek, to te zostały przerwane i nowy nabytek CFG nie wywalczył awansu.

Poza Manchesterem City CFG jest w posiadaniu udziałów w: amerykańskim New York City, hiszpańskiej Gironie, australijskim Melbourne City, japońskiej Yokohama F. Marinos, chińskim Sichuan Jiuniu, urugwajskim Club Atletico Torque, indyjskim Mumbai City oraz belgijskim Lommel SK.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: