Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Niko Kovac ma nowy klub! Będzie trenował kolejnego Polaka

Niko Kovac trenerem AS Monaco - poinformował w niedzielę klub z Księstwa na swojej oficjalnej stronie internetowej. O tym, że Chorwat przejmie francuską drużynę, francuskie media spekulowały już od dłuższego czasu. Ostatnio prowadził Lewandowskiego w Bayernie Monachium.

Kovac pozostawał bez pracy od listopada zeszłego roku, kiedy to został zwolniony z Bayernu Monachium. W Bawarii spędził nieco ponad rok, zdobywając mistrzostwo i puchar Niemiec, ale styl gry prowadzonego przez niego zespołu pozostawiał wiele do życzenia, zwłaszcza w drugim sezonie jego pracy w Monachium. Dlatego też działacze Bayernu zdecydowali się zakończyć współpracę ze szkoleniowcem.

Zobacz wideo Messi ma dość prezesa Barcelony. Czy może odejść? [SEKCJA PIŁKARSKA #54]

Chorwat podpisał z Monaco trzyletni kontrakt z możliwością jego przedłużenia. W Księstwie wszyscy liczą na to, że Kovac odbuduje zespół i sprawi, że znowu będzie on się liczył w walce o czołowe lokaty w Ligue 1.

Ostatnie dwa lata to pasmo porażek klubu, który jeszcze niedawno zdobywał mistrzostwo kraju. W sezonie 2018/2019 Monaco broniło się przed spadkiem, a w przedwcześnie zakończonym 2019/2020 było dopiero dziewiąte.

Glik odchodzi z Monaco

Kovac na stanowisku zastąpił Hiszpana Roberto Moreno. Wszystko wskazuje na to, że wraz z poprzednim trenerem z zespołem pożegna się również Kamil Glik (w klubie od 2016 roku), który jest bliski transferu do włoskiego Benevento. Polscy kibice wciąż będą jednak mieli powody do śledzenia Monaco, bowiem zespół latem zasilił sprowadzony z Legii Warszawa Radosław Majecki.