Kosmiczny wynik meczu PSG! Straszą rywali przed Ligą Mistrzów. Pogrom

Paris Saint-Germain rozegrało pierwszy mecz od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Mistrzowie Francji roznieśli w sparingu drugoligowe Le Havre aż 9:0! Po dwie bramki zdobyli w tym spotkaniu Mauro Icardi, Neymar i Pablo Sarabia.

Pod koniec kwietnia władze ligi francuskiej (LFP) podjęły decyzję o zakończeniu sezonu. O ostatecznej kolejności zdecydowała liczba punktów zdobytych na mecz. Mistrzem zostało PSG po rozegraniu 27 kolejek, a kolejne miejsca w tabeli zajęły Olympique Marsylia i Stade Rennes.

Piłkarze prowadzeni przez Thomasa Tuchela swój ostatni oficjalny mecz rozegrali 11 marca. Wyeliminowali wówczas Borussię Dortmund z 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pandemia koronawirusa storpedowała rozgrywki Ligue 1, które zostały przedwcześnie zakończone. Wiadomo jednak, że pod koniec lipca mają się odbyć finały dwóch pucharów: Francji i Ligi. W pierwszym z nich PSG zagra Saint Etienne (24 lipca), a w drugim z Lyonem (31 lipca).

PSG rozniosło w pył rywala w sparingu. Mistrza Francji szlifuje formę przed finałami dwóch pucharów i Ligą Mistrzów

Oprócz tego paryski zespół czeka jeszcze gra w Lidze Mistrzów. W ćwierćfinale zmierzy się z Atalantą Bergamo. Pod koniec czerwca po trwającej aż 3,5 miesiąca przerwie PSG powróciło do treningów, aby dobrze się przygotować do kluczowych spotkań sezonu 2019/20.

W niedzielę wieczorem ekipa Tuchela zagrała pierwszy mecz od czasu przerwania rozgrywek. Zmierzyła się z Le Havre (II liga) w meczu towarzyskim w obecności 5 tys. widzów. Mistrz Francji zademonstrował niesamowitą formę i zmiażdżył swojego rywala aż 9:0.

Fantastycznymi akcjami w ofensywie popisywali się Neymar i Di Maria, którzy czarowali nie tylko dryblingiem, ale magicznymi zagraniami. W pierwszej połowie PSG wystawiło bardzo mocny skład i prowadziło do przerwy 5:0. W drugiej połowie niemiecki szkoleniowiec paryżan dał szansę kilku zmiennikom, którzy dołożyli kolejne cztery gole. Jedną z bramek strzelił m.in. zaledwie 18-letni Arnaud Kalimuendo Miunga. Po dwa trafienia w tym meczu dołożyli Neymar, Mauro Icardi i Pablo Sarabia. Co ciekawe, na ławce rezerwowych do końca sparingu siedział polski bramkarz, Marcin Bułka.