Brazylijska legenda mocno uderza w Neymara. "Jest chciwy, kieruje się tylko pieniędzmi"

- Neymar wybrał ofertę Paris Saint Germain tylko dla pieniędzy. A teraz, gdy trzeba się odwdzięczyć klubowi za wszystko, co tu dostał, zamierza ucieć przed końcem kontraktu. Jest świetnym piłkarzem, ale powinien dojrzeć jako człowiek - mówi Juninho, były reprezentant Brazylii, w rozmowie z "Guardianem".

Latem 2017 roku Neymar przeszedł z Barcelony do PSG za 222 miliony euro, co do dziś jest transferowym rekordem. Brazylijczyk miał zapewnić mistrzom Francji upragnioną Ligę Mistrzów, ale podczas jego pobytu PSG ani razu nie zagrało jeszcze choćby w ćwierćfinale rozgrywek (dopiero w tym sezonie awansowało). W dodatku 28-latek zarabia około 30 milionów euro, co sprawia, że jest jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy globu. I choć jego kontrakt wygasa dopiero za dwa lata, to spekuluje się, że zamierza odejść (pisało się o powrocie do Barcelony). 

Zobacz wideo Serie A. Juventus - Torino 4:1. Gol Cristiano Ronaldo [ELEVEN SPORTS]

- Neymar wybrał ofertę PSG tylko ze względu na pieniądze. Francuski klub dał mu wszystko, czego chciał. A teraz chce opuścić Paryż, choć wciąż ma ważny kontrakt. Ale to nie czas na to. Teraz powinien się całkowicie poświęcić, okazać wdzięczność, spłacić zaufanie. Chodzi o to, by dał z siebie wszystko na boisku i udowodnić, że jest prawdziwym liderem - krytykuje go Juninho Pernambucano, najlepszy wykonawca rzutów wolnych w XXI wieku i była gwiazda Lyonu.

I dodaje: - Ale to też wynika z naszej brazylijskiej mentalności i kultury. Kultury opartej na chciwości. Brazylijczycy zawsze dążą do największych pieniędzy. Jesteśmy chciwi. Tego nas nauczono. Trzeba odróżnić "Neymara piłkarza" i "Neymara człowieka". Jako zawodnik jest obok Cristiano Ronaldo i Leo Messiego najwybitniejszym piłkarzem, ale jako człowiek powinien czuć się winny. To czas, aby dojrzał i wykazał, że jest dorosły.

Rozgrywki Ligue 1 zostały przedwcześnie zakończone, ale PSG wciąż walczy w LM. Statystyki Neymara, licząc wszystkie rozgrywki, wyglądają imponującą. Strzelił 18 goli i ma 10 asyst w 22 meczach.

Więcej o: