Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

700 mln euro za klub piłkarski! Tak może urodzić się nowa potęga

Już niedługo PSG może mieć w lidze godnego rywala. Nowym właścicielem Olympique Marsylia ma zostać Mourad Boudjellal, biznesmen i były prezes Racing Club of Toulon - poinformował "L'Equipe".

PSG nie ma prawdziwego przeciwnika w rodzimych rozgrywkach. Od 2011 roku, kiedy Quatar Investmens przejął klub z Paryża, jest on hegemonem we Francji. W zespół ze stolicy kraju zostały wpompowane grube pieniądze. Olympique Marsylia może z nutką zazdrości patrzeć na to, jakie sukcesy w Ligue 1, Pucharach Francji, Ligi i Superpucharze miało w ostatnich latach PSG.

Zobacz wideo Wolfsburg - Bayern Monachium 0:4. Robert Lewandowski na 0:3 [ELEVEN SPORTS]

Marsylia będzie mieć nowego, potężnego właściciela? Oferuje 700 mln euro

Wszystko wskazuje na to, ze już niedługo zespół prowadzony przez Thomasa Tuchela może mieć godnego rywala. Marsylia potrzebuje bogatego właściciela, który byłby gotów zainwestować w zespół duże pieniądze. Według "L’Equipe", Mourad Boudjellal, biznesmen i były prezes Racing Club of Toulon, prowadzi zaawansowane rozmowy ws. kupna zespołu z Lazurowego Wybrzeża. Boudjellal dysponuje ogromnym zasobem gotówki, ponieważ korzysta z funduszy prywatnych i państwowych firm z Bliskiego Wschodu. Obecnie właścicielem Marsylii jest Frank McCourt.

"France Football" ponadto podało, że biznesmen jest gotów przeznaczyć 700 mln euro, aby kupić Olympique Marsylię. McCourt ma z tego otrzymać 300 milionów euro na sprzedaż klubu. Z kolei 200 mln euro zostanie przeznaczone na spłatę długów aktualnych klubu, a kolejne 200 mln będzie do wydania w najbliższym oknie transferowym. Oficjalna oferta jeszcze nie została złożona, ale ma zostać przedstawiona na początku przyszłego tygodnia. 

Przeczytaj także: