Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zaskakujący wyrok ws. zakończenia Ligue 1. Sąd zablokował decyzje władz ligi

Francuska Rada Stanu wydała orzeczenie ws. rozgrywek Ligue 1. Sąd postanowił, że spadki z ligi francuskiej dotyczące zespołów Amiens i FC Touluse zostały zawieszone.

Pod koniec kwietnia władze ligi francuskiej (LFP) podjęły decyzję o zakończeniu sezonu. O ostatecznej kolejności zdecydowała liczba punktów zdobytych na mecz. Mistrzem zostało PSG po rozegraniu 27 kolejek, a kolejne miejsca w tabeli zajęły Olympique Marsylia i Stade Rennes. 

Zobacz wideo Borussia Dortmund - Hertha Berlin - gol Emre Cana na 1:0 [ELEVEN SPORTS]

Spadkowicze utrzymali się we francuskiej elicie

We wtorek 9 czerwca odbyło się posiedzenie, na którym podjęto zaskakującą decyzję. Rada Stanu postanowiła zawiesić spadek do Ligue 2 dla dwóch klubów, które zajmowały dwa ostatnie miejsca w momencie przerwania rozgrywek na skutek pandemii koronawirusa. Relegacja Amiens i FC Toulouse  została wstrzymana - możemy przeczytać na łamach portalu rtl.fr.

Sytuacja związanej z zakończeniem sezonu nie zaakceptował Olympique Lyon, który zajął  7. miejsce i wobec tego w ogóle nie zagra w kolejnej edycji europejskich pucharów pucharach - po raz pierwszy od 1996 roku! Klub domagał się, aby rozgrywki zostały wznowione. Ta sprawa również została poruszona przez Radę Stanu. Instytucja odrzuciła wniosek Lyonu i na restart Ligue 1 nie ma co liczyć.

W europejskich pucharach oprócz PSG, Olympique Marsylii i Stade Rennes zagrają również czwarte Lille, piąta Nicea i szóste Stade de Reims.