11 lat od niewiarygodnego trafienia Ireneusza Jelenia. To nie miało prawa wpaść

Równo 11 lat mija w sobotę od niesamowitej bramki, jaką Ireneusz Jeleń zdobył na Parc des Princes w meczu przeciwko PSG.

16 maja 2009 roku. Był doliczony czas pierwszej połowy meczu PSG - Auxerre, gdy Benoit Pedretti popisał się kapitalnym, prostopadłym podaniem w pole karne gospodarzy. Piłkę przy linii końcowej opanował Ireneusz Jeleń, który sekundę później uderzył genialnie, z zerowego kąta, pokonując bramkarza PSG, Mickaela Landreau.

Auxerre wygrało tamten mecz 2:1. Pięć minut przed Jeleniem bramkę dla gości zdobył Zoumana Camara. Siedem minut przed końcem meczu gola dla PSG strzelił Stephane Sessegnon, jednak gospodarzom zabrakło czasu do uratowania punktu.

W sezonie 2008/09 Jeleń zdobył 14 bramek w 26 ligowych występach. Jego Auxerre zajęło 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 55 punktów. PSG rozgrywki zakończyło na 6. pozycji z 64 punktami.