Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"L'Equipe": Wyjaśniła się przyszłość Thomasa Tuchela w PSG. Klub podjął decyzję

Władze PSG podjęły decyzję dotyczącą tego, kto będzie trenerem mistrzów Francji w przyszłym sezonie. Mimo licznych spekulacji, na stanowisku pierwszego szkoleniowca pozostanie Thomas Tuchel - informuje dziennik "L'Equipe".

PSG kolejny raz z rzędu zostało mistrzem Francji (sezon został zakończony przedwcześnie przez pandemię koronawirusa). Mimo sukcesów na arenie krajowej, w ostatnich tygodniach francuskie media informowały, że władze najlepszego i najbogatszego francuskiego klubu mogą zdecydować się na zmianę trenera. Thomasa Tuchela miałby zastąpić szkoleniowiec, który, przynajmniej w teorii, miałby zagwarantować lepsze wyniki w Lidze Mistrzów.

Zobacz wideo Nowy trener Arki: Nie boję się tej pracy, choć zdaję sobie sprawę, że podjąłem ryzyko

Władze PSG podjęły decyzję. Thomas Tuchel poprowadzi klub w przyszłym sezonie

Teraz dziennik "L'Equipe" poinformował, że do zmiany trenera w PSG jednak nie dojdzie. Władze mistrzów Francji miały się bowiem zdecydować na danie kolejnej szansy Tuchelowi, który po przerwie letniej rozpocznie swój trzeci sezon pracy w paryskim zespole. Dotychczas zdobył z nim dwa mistrzostwa Francji, a także dwa Superpuchary Francji. 

PSG pod wodzą Tuchela ma jeszcze szansę na triumf w Lidze Mistrzów. Mecze ćwierćfinałowe rozgrywek mają bowiem zostać rozegrane latem, prawdopodobnie w sierpniu. Paryżanie w poprzedniej rundzie wyeliminowali Borussię Dortmund.

Przeczytaj także:

Więcej o: