Djibril Cisse wpadł na szalony pomysł. I wcale nie żartuje. "Potrzebuje dwóch, trzech miesięcy"

Djibril Cisse, były reprezentant Francji, zamierza wznowić karierę! - Strzeliłem 96 goli w Ligue 1, ale prześladuje mnie bariera stu bramek. Chcę je zdobyć i jestem nawet gotów grać za darmo. Potrzebuje dwóch, trzech miesięcy, by osiągnąć ten cel - powiedział 38-latek cytowany przez portal sofoot.com.

Djibril Cisse uchodził za jeden z największych talentów we francuskiej piłce. Najlepszy czas napastnika przypadł na 2004 rok, kiedy Liverpool kupił go z Auxerre za 14 milionów funtów. Z klubem z Anfield Road Cisse wygrał Ligę Mistrzów w 2005 roku, jednak to tam doznał też poważnej kontuzji, która spowolniła jego karierę. Na przestrzeni dwóch lat dwukrotnie poważnie złamał nogę. Choć jego piłkarskie CV i tak jest bogate, bo grał też m.in. w Marsylii, Sunderlandzie, Panathinaikosie, Lazio, QPR czy Kubaniu Krasnodar, to wciąż nie czuje się spełniony.

- Wiecie, jak to jest z napastnikami. Kochamy stawiać sobie cele, a potem je osiągać. Wyznaczamy sobie granice, np. strzelić 25 goli, 50, 75, itd. Mnie teraz prześladuje zdobycie stu bramek w Ligue 1, bo mam ich 96. Doprowadza mnie to do szału. Chcę wrócić do Ligue 1, aby je zdobyć. Mogę je strzelić w dwa lub trzy miesiące. By to zrobić, jestem gotów wznowić karierę i grać za farmo. Na razie nie prowadzą zaawansowanych rozmów z żadnym klubem, ale mam nadzieję, że pojawią się jakieś kluby - powiedział 38-latek cytowany przez portal sofoot.com.

Zobacz wideo Top asysty Kamila Grosickiego w Hull City [ELEVEN SPORTS]

Ile goli strzelił Cisse?

Ostatnim profesjonalnym klubem 41-krotnego reprezentanta Francji był szwajcarskie trzecioligowiec Yverdon-Sport FC, w którym w sierpniu 2018 roku zakończył karierę. Cisse twierdzi, że brakuje mu czterech goli, by zdobyć sto bramek w lidze francuskiej. Z kolei, według wyliczeń portalu Transfermardkt.de, napastnik w 208 meczach w Ligue 1 zdobył 95 bramek i miał 12 asyst. 

Więcej o: