PSG mistrzem Francji, wielki powrót do LM. Ale tabela bardzo pogmatwana!

PSG już oficjalnie zostało mistrzem Francji! Sezon Ligue 1 został zakończony przez pandemię koronawirusa, ale władze ligi postanowiły przyznać mistrzostwo paryskiej drużynie.

Piłka nożna coraz dotkliwiej przegrywa walkę z koronawirusem. Z jednej strony władze większości europejskich lig planują powrót na boiska, a z drugiej sytuacja na świecie pokazuje, że nie ma na to zbyt wielkich szans. Dowodem takiej sytuacji jest decyzja władz we Francji. W związku z planowanym wprowadzeniem zakazu organizowania imprez masowych i wydarzeń sportowych na najbliższe miesiące, Ligue 1 i Ligue 2 zakończyły sezon.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy.

Mimo braku kolejnych meczów, poznaliśmy mistrza Francji, a także zespoły, które spadną z najwyższego szczebla rozgrywek. Władze Ligue 1 postanowiły wykorzystać system, zgodnie z którym tabela została utworzona na podstawie średniej punktów na mecz. W takiej sytuacji mistrzem Francji zostało PSG, drugie miejsce zajęła Marsylia, a trzecie Rennes. Z ligi spadły natomiast zespoły Amiens i Tuluzy.

W ten sposób wyłoniono także zespoły, które zagrają w europejskich pucharach. W Lidze Mistrzów rywalizować będą PSG, Marsylia i Rennes, natomiast w Lidze Europy wystąpią Lille, Reims i Nicea. Tym samym Olympique Lyon nie zagra w europejskich pucharach po raz pierwszy od 1997 roku.

Przeczytaj także:

Więcej o: