Rozgrywki Ligue 1 zakończone! Francja już podjęła decyzję. To koniec

Sezony w Ligue 1 i Ligue 2 zostały zakończone - pisze jeden z najlepiej poinformowanych francuskich dziennikarzy, Bertrand Latour. Francuski rząd dziś przedłużył zakaz organizowania wydarzeń sportowych, nawet bez kibiców, aż do 1 sierpnia.

Piłka nożna coraz dotkliwiej przegrywa walkę z koronawirusem. Z jednej strony władze większości europejskich lig planują powrót na boiska, a z drugiej sytuacja na świecie pokazuje, że nie ma na to zbyt wielkich szans. Dowodem takiej sytuacji jest - jeszcze nieoficjalna - decyzja władz we Francji. W związku z planowanym wprowadzeniem zakazu organizowania imprez masowych i wydarzeń sportowych na najbliższe miesiące, Ligue 1 i Ligue 2 mają zakończyć sezon. 

Zobacz wideo Zbigniew Boniek mocno o spekulacjach powrotu Ekstraklasy.

Francja nie dała rady. Nieoficjalnie: Ligue 1 kończy sezon

O tym, że rozgrywki na dwóch najwyższych szczeblach ligowych w tym sezonie już nie wrócą napisał dziennikarz "L'Equipe", Bertrand Latour. Jego zdaniem pozostałych meczów tego sezonu nie będzie. Na razie nie wiadomo jednak, czy sezon zostanie całkowicie anulowany, czy mistrzem zostanie zespół, który zajmował pierwsze miejsce po ostatniej kolejce.

Pierwotnie władze francuskiej federacji chciały wrócić na boiska latem i dokończyć sezon, rozgrywając mecze do sierpnia. Ale we wtorek francuski rząd ogłosił, że nie będzie w kraju zawodowych rozgrywek sportowych aż do 1 sierpnia. Teraz Francuzi mają celować w rozpoczęcie sezonu 2020/21 właśnie w sierpniu lub we wrześniu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA