Ogromne pieniądze dla Neymara! Kontrakt wart 36 mln euro rocznie

Coraz więcej wskazuje na to, że Neymar zostnie w PSG na dłużej. Barcelona prawdopodobnie będzie musiała wycofać się z planów na jego zakup. Dodatkowo władze mistrzów Francji zaofeorwali piłkarzowi podwyżkę wynagrodzenia.

Ponad 730 tys. euro tygodniowo - tyle może wynosić nowa pensja Neymara. Władze PSG za wszelką cenę chcą zatrzymać Brazylijczyka, oferując mu rekordowy kontrakt. Mistrzowie Francji po pandemii koronawirusa mogą być jednym z nielicznych klubów w Europie, którego budżet będzie pozwalał na oferowanie piłkarzom zarobków na takim poziomie. Wszystko dzięki bogatym właścicielom ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zobacz wideo "Jeśli kluby mają długi, to znaczy, że przepłacają piłkarzy"

Ogromne pieniądze dla Neymara. Kontrakt wart 36 mln euro rocznie

Od dłuższego czasu w mediach pojawiają się informacje o możliwym powrocie Neymara do Barcelony. Piłkarz nie czuje się dobrze w Paryżu i sam mówił, że opuszczenie katalońskiego klubu było błędem. Wiele wskazywało na to, że latem Brazylijczyk wróci do swojego poprzedniego zespołu. Przez pandemię koronawirusa mistrzowie Hiszpanii będą musieli jednak zmienić plany transferowe. Przyznał to nawet ich trener, Quique Setien. - Nie mam złudzeń co do transferów Lautaro Martineza i Neymara. Przed nami ekonomiczny kryzys - przyznał szkoleniowiec w rozmowie z Onda Cero.

W takiej sytuacji Neymar prawdopodobnie zostanie w PSG. Władze paryskiego klubu chcą mieć jednak pewność już teraz, dlatego zaoferowały Brazylijczykowi nowy kontrakt, zakładający podwyżkę tygodniówki. Wcześniej wynosiła ona 680 tys. euro, teraz miałaby być o 50 tys. euro wyższa, co w skali roku dałoby niemal 2,5 mln euro więcej.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: