Wyznaczono datę powrotu kolejnej topowej ligi w Europie. Poznaliśmy ramowy terminarz

Władze Ligue 1 poinformowały o tym, kiedy planują wznowienie rozgrywek. Francuska ekstraklasa na boiska ma wrócić w czerwcu, miesiąc po niemieckiej Bundeslidze - informuje dziennik "L'Equipe".

17 czerwca - to data powrotu rozgrywek Ligue 1. Władze ligi francuskiej miały w ostatnich dniach wyznaczyć termin wznowienia gier, które kilka tygodni temu zostały przerwane przez pandemię koronawirusa.

Zobacz wideo Kenneth Zeigbo grał w Legii jedynie rok, a kibice tęsknią do dziś

Wyznaczono datę powrotu kolejnej topowej ligi w Europie. Poznaliśmy ramowy terminarz

Ligue 1 jest drugą topową ligą w Europie, która już zapowiedziała powrót do gry. Wcześniej zrobili to szefowie niemieckiej Bundesligi. O ile ona wróci już w maju, o tyle francuska ekstraklasa grać zacznie ponownie dopiero w drugiej połowie czerwca. 

Dziennikarze "L'Equipe" poinformowali, że 29. kolejka rozpocznie się 17 czerwca, a cały sezon potrwa aż do 25 lipca. Na 27 czerwca wyznaczono datę finału Pucharu Francji, w którym PSG zmierzy się z Lyonem. 11 lipca odbędzie się natomiast finał Pucharu Ligi Francuskiej, w którym zagrają PSG i Saint-Etienne.

Wiadomo, że przynajmniej pierwsze kolejki ligowe po powrocie do gry odbędą się bez udziału publiczności. Nie wiadomo jednak, jak długo trybuny pozostaną zamknięte.

Więcej o: