Memphis Depay wywołał skandal swoim zdjęciem. "Daje zły przykład"

Organizacje broniące praw zwierząt skrytykowały Memphisa Depaya, który opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie ze zwierzęciem. Piłkarz reprezentacji Holandii i Lyonu trzyma na rękach legrysa, będącego skrzyżowaniem samicy tygrysa z samcem małego lwa.

Memphis Depay obecnie przechodzi rehabilitację po zerwaniu wiązadeł krzyżowych w lewym kolanie w połowie grudnia 2019 roku podczas meczu ligi francuskiej z Rennes.

Zobacz wideo Cristiano Ronaldo rzucił wyzwanie internautom! Co za forma

Kontuzjowany reprezentant Holandii na plecach ma wytatuowaną ogromną głowę lwa. Piłkarz postanowił zorganizować sesję fotograficzną w Dubaju, na której widnieje w towarzystwie legrysa, połączenie lwa z tygrysem. Swoje zdjęcie ze zwierzęciem opublikował na  profilu na Instagramie.

 

Organizacje praw zwierząt oburzone zdjęciem Depaya z legrysem

Dwie francuskie organizacje są poirytowane zachowaniem piłkarza. "30 Millions d'Amis" i "Code Animal" nazwały fotografię jako "niedopuszczalną" i "fatalną". Teraz rozważają one wszczęcie postępowania prawnego przeciwko Depay'owi. Światowa Organizacja Ochrony Zwierząt w Holandii również potępiła piłkarza, który jej zdaniem dał „zły przykład” - możemy przeczytać na portalu espn.com.

Komentarz holenderskiego piłkarza

Depay odpowiedział na krytykę. - Dla tych, którzy nie znają faktów, zamknijcie się. Ligery nie są nawet dzikimi zwierzętami. Nie rodzą się w naturze, ale z ludźmi. Nie sądzę, by przetrwały na wolności - napisał piłkarz

Memphis gra w Lyonie od stycznia 2017 roku. W bieżącym sezonie strzelił w lidze francuskiej 9 goli w 13 meczach do momentu, aż doznał koszmarnej kontuzji.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: