Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: Neymar wybrał nowy klub. "Tak, tak, definitywne tak". Może rozwiązać kontrakt z PSG

- Tak, tak, donośne i definitywne tak dla Barcelony - pisze kataloński "Sport" o decyzji Neymara, który podjął decyzję, że zrobi wszystko, byle tylko wrócić do swojego byłego klubu.

Kataloński "Sport" w swoim sobotnim wydaniu pisze, że otoczenie Neymara już przekazało władzom Barcelony decyzję piłkarza. Brazylijczyk chce odejść z PSG i wrócić do swojego byłego klubu już tego lata. Co ważne, Neymar jest gotowy na zastosowanie wszelkich dostępnych mu środków nacisku, byle tylko przekonać francuski klub do transferu. - PSG to jego szklany pałac, gdzie jest przetrzymywany przez Katarczyków wbrew jego woli - pisze obrazowo "Sport".

Barcelona i Neymar skorzystają z artykułu 17?

Hiszpanie podkreślają, że Neymar w tym sezonie znajduje się w znakomitej formie, a kontuzje wreszcie go oszczędzają. Piłkarz wraz z Barceloną muszą ustalić strategię działania, choć mogą wykorzystać pewien trik i skorzystać z artykułu 17 regulaminu dotyczącego statusu i transferów (latem zeszłego roku ta opcja nie była możliwa do zrealizowania).

Zobacz wideo Nowy piłkarz w reprezentacji Polski?

W jego myśl Neymar mógłby jednostronnie rozwiązać kontrakt bez podania żadnego powodu, a o kwocie transferowej zdecydowałby wtedy CAS (Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu). Według prawników hiszpańskiego klubu Brazylijczyk mógłby zostać wyceniony na ok. 180 mln euro. Nie wiadomo jednak, czy takie rozwiązanie będzie korzystne dla Barcelony i Neymara - według doniesień medialnych PSG byłoby skłonne sprzedać swoją gwiazdę za 150-180 mln.

Więcej o:
Komentarze (20)
Media: Neymar wybrał nowy klub. "Tak, tak, definitywne tak". Może rozwiązać kontrakt z PSG
Zaloguj się
 • iarna

  Oceniono 6 razy 6

  "wybrał klub"... jordl, wybrać to on se może lody w cukierni.
  A w Barcelonie już wiedzą że wraca?

 • Oceniono 2 razy 2

  Rozwydrzony dzieciak. Nigdy nie będzie uznawany za legendę Barcelony, nigdy nie zdobędzie nadmiernej sympatii kibiców tego klubu, ale jeśli wróci to zyska trofea i może radość z Piłki Nożnej.

 • silvermane

  Oceniono 2 razy 2

  W obecnych czasach płacenie takiej sumy za kopacza, choćby nie wiem jak wybitnego, jest po prostu nieetyczne. Barca lepiej by zrobiła, wydając te pieniądze na walkę z epidemią, bo u nich za dobrze ponoć nie jest i jak się nie sprężą, to nie zagrają ani w tym sezonie, ani w następnym.

 • beristein

  0

  Liga nie gra to pisza dxiennikarze jakies popluczyny

 • podobny_do_nikogo

  0

  Wróg publiczny nr 1

 • ruprechciak

  0

  Hiszpańskie media już zaczęły swoje przepowiednie

 • sindbadszyderca997

  0

  Bardzo dobrze! Pierdo...na Barsa-Farsa odje.ie sie od Lautarito...FORZA INTER PTR SEMPRE.

 • janja11

  0

  No i super. Facet ma talent i zna się na swojej robocie. Naprawdę szkoda patrzeć jak się marnuje w miernym klubie zabawkowym arabskich cwaniaków.

 • june-of-44

  0

  Neymar = mały xujek do szczania

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX